Ніколя Саркозі отримував гроші на свою виборчу кампанію валізами з Лівії

Ніколя Саркозі отримував гроші на свою виборчу кампанію валізами з Лівії
Ніколя Саркозі отримував гроші на свою виборчу кампанію валізами з Лівії
Ніколя Саркозі отримував гроші на свою виборчу кампанію валізами з Лівії

Колишній президент Франції Ніколя Саркозі вирішив знову позмагатися за президентське крісло наступного року. Проте справжньою перешкодою на шляху правоцентриста можуть стати корупційні викриття щодо його виборчої кампанії в 2007 році.

У вівторок агентство журналістських розслідувань Медіапарт поширило інтерв‘ю з підприємцем Зіядом Такіеддіном, в якому той стверджує, що передав не менше 5 млн євро від лівійської влади безпосередньо оточенню Саркозі для його передвиборної кампанії 2007 року. За його словами, гроші були отримані від поваленого лівійського лідера Муаммара Каддафі.

В інтерв‘ю “Медіапарт” бізнесмен стверджує, що зробив не менше трьох поїздок з Триполі, звідки привіз кілька валіз, заповнених купюрами номіналом 200 і 500 євро, які потім передав Клоду Геану, найближчому помічникові Саркозі, та Саркозі особисто.

Сам Ніколя Саркозі зараз проводить кампанію перед первинними виборами, за підсумками яких повинен визначитися кандидат в президенти від правоцентристської опозиції на чолі з партією “Республіканці”. До них залишилося усього 5 днів.

Досі Саркозі займав в опитуваннях виборців друге місце, поступаючись меру Бордо, екс-прем‘єру Алену Жюппе. Хоч останніми днями рейтинг колишнього президента почав рости.

Президентські вибори у Франції відбудуться в квітні 2017 року.

Euronews поспілкувався телефоном з журналістом “Медіапарт” Фабрісом Арфі, що уважно слідкував за розвитком цієї справи:

“Я переконаний, що свідчення Зіяда Такіеддіна – це подія, навіть в юридичному плані. Насправді розслідування у цій справі триває. Його відкрили в квітні 2013 року. Через 3 роки слідчі зібрали достовірні документи та свідчення. Те, що ми знаходимо і документуємо, може вилитися в корупційну скандальну історію, що може стати найсерйознішою в історії 5-ї республіки”.

3 роки тому паризький прокурор відкрив розслідування щодо можливого фінансування Лівією виборчої кампанії Саркозі в 2007 році. Йдеться про випадки “активної і пасивної корупції, зловживання впливом, підробки документів і їх незаконного використання, неправильного використання громадськиx активів, відмивання, співучасті і приховування цих злочинів тощо”.

16 березня 2011 року син лівійського лідера Саїф аль-Іслам Каддафі розповів, що Ніколя Саркозі фінансував свою передвиборчу кампанію за рахунок грошей, узятих у Лівії. В інтерв‘ю Euronews він заявив, що Саркозі повинен віддати гроші лівійського народу. Син Каддафі відзначив, що Триполі готовий розкрити всі деталі операції, зокрема зробити надбанням громадськості банківські реквізити та інші документи. А вже через 3 дні в Лівії розпочалася Міжнародна військова операція проти режиму Каддафі “Харматан”, під проводом Франції.

euronews


Джерело статті: “https://kompromat1.net/articles/45647-nikolja_sarkozi_otrimuvav_groshi_na_svoju_viborchu_kampaniju_valizami_z_liviji”

Автор: Олег
Предыдущий материал

Грицак доложил Порошенко об успехе операции ”Апостол”

Следующий материал

Экс-заместительница Авакова Згуладзе переехала в Париж

Коментарии (0)