Шокін рятує "золоті" столичні школи від ганьби

Шокін рятує
Шокін рятує "золоті" столичні школи від ганьби
Шокін рятує "золоті" столичні школи від ганьби

Це ж цілковита ганьба, коли до десятки найкращих шкіл за результатами ЗНО потрапляють якісь провінційні школи-інтернати, а не гімназії, де з батьків шалені гроші деруть

По-перше, як все це виявилося вчасно! Відразу після прокурорських діамантів і під акомпанемент акцій Правого сектору. По-друге, яке дерзновення! Адже завдати відвертого удару по ЗНО не наважувалися ані за Ющенка, ані за Януковича. Аж тут на сцені з’являється у блискучому шоломі Шокін... Ні, шоломом виблискував, здається, Пшонка. Втім, я би не взялася знайти десять відмінностей.

Щодо вибору цілі чергового «корупційного скандалу» у Шокіна все розрахували дуже правильно: ЗНО — це те, через що у суспільстві та соцмережах обов’язково підніметься страшний галас і зав’яжеться парочка холіварів. До того ж на боці генпрокуратури виявиться чимало обивателів, які знають, яка то продажна сфера — освіта. Їм ані доказів ніяких не треба, ані розслідувань, ані судів — вони знають, що освітяни «беруть» на всіх рівнях, і чим вище рівень, тим більше «беруть». От заявив Шокін ще до всяких розслідувань та обшуків, що «там діються страшні злочини» — і багато хто у соцмережах підхопив: так, мовляв, там страшне діється з цим ЗНО. Це так, замальовочка про нашу правову культуру.

Отже, люстрація, люстрація! Це ж так актуально — кого-небудь люструвати. Ну то от вам людина, яка тримає на собі ЗНО — люструйте, скільки влізе. А прокурорських — ні, цих ми вам не дамо. Бо то наші.

Тому факту, що ця істерична ініціатива Генпрокуратури знайшла позитивний відгук у суспільстві, дивуватися не варто. ЗНО дратувало надто багатьох від початку свого існування. Дратувало шкільних вчителів, які отримували прибутки від продажу оцінок, керівництво шкіл, яке продавали золоті медалі, приймальні комісії, які оцінювали не так знання, як розмір посагу, що давався за дитиною. І навіть батьків! Ви можете сміятися, але в моїй френд-стрічці цілком притомні мами кричать «ату!» щодо ЗНО — бо їхні діти не отримали такого високого балу, на який розраховували, і, звісно, через те, що ЗНО «продажне». Це вже замальовочка про особисту відповідальність.

Отже, певне задоволення від наїзду Генпрокуратури на ЗНО обов’язково відчують вчителі. Через ЗНО долі учнів остаточно вислизнули з їхніх рук. А тепер, як бачите, виявилося, що ЗНО — не панацея від корупції у освіті. Звісно, ЗНО через «корумпованість» завтра не відмінять, але певні можливості для шкіл перетягнути хоча б частину ковдри знову на себе — відкритися можуть.

А як, мабуть, радіють «престижні школи»! От хто насправді потерпав від щорічних звітів комісії з оцінювання якості освіти! Це ж цілковита ганьба, коли до десятки найкращих шкіл за результатами ЗНО потрапляють якісь провінційні школи-інтернати і гімназії з невідомих райцентрів, а престижні столичні ліцеї, що деруть з батьків шалені гроші за навчання дитини, заледве втримуються у другому-третьому десятку.

Втім, це, здається, найслабша ланка у спецоперації генпрокуратура проти комісії зі ЗНО. Бо якщо йдеться про корупцію, то, виходить, усі ці лідери рейтингів, ці запупенські гімназії та ще за СРСР сформовані фізматшколи купили комісію з оцінювання! А понтові київські ліцеї — чи то не змогли зібрати відповідної суми, чи то виявилися принциповими у питанні коррупції. Ви в це вірите?

І ще мені цікаво: хто ініціював це розслідування? І з якого приводу? Інформаційні мережі роблять будь-який скандал надбанням спільноти ще до будь-яких розслідувань та сигналів з прокуратури. Отже, хто виявився «ображеним» Комісією з оцінювання якості? Хто став заявником, хоча б формальним? Сюжет про дитину, яка не отримала золотої медалі через самодурство вчителя, але отримала найвищій бал зі ЗНО я цього року бачила — і це не поодинокий випадок, і трапляються такі сюжети кожного року. Не зважаючи на те, що кожен з цих випадків є приводом для розслідування щодо шкіл та вчителів, жодного разу розслідування ніколи не проводилися. А з якого приводу «наїхали» на комісію зі ЗНО? Хто жертва корупції?

Боюся, ми цього не дізнаємося. Кінець кінцем, це й неважливо. Важливо те, що нашій «постмайданній» владі вдалося зробити те, чого не вдавалося навіть Табачнику — хоча треба віддати йому належне, він дуже старався: порушити довіру суспільства до ЗНО. І, відповідно, відкрити нові можливості для маніпулювання у сфері освіти.

depo.ua


Джерело статті: “https://kompromat1.net/articles/19798-shokin_rjatuje_zoloti_stolichni_shkoli_vid_ganjbi”

Автор: Олег
Предыдущий материал

Під час обшуку у посадовців Центру оцінювання освіти знайдено $130 тисяч, – ГПУ

Следующий материал

Украинцам без разрешительных документов с ноября закроют въезд в Россию на 3 года – ФМС

Коментарии (0)