Безплатно платне лікування

Безплатно платне лікування
Безплатно платне лікування
Безплатно платне лікування

Приказку про те, що лікуватись даремно – даремно лікуватися, придумали вже давно. Пацієнти в усі часи задля кращого та більш ефективного, на їхню думку, лікування і ставлення до них лікарів завжди матеріально стимулювали людей у білих халатах. Розмір стимулювання залежав від думки пацієнта про те, скільки лікарю потрібно дати, щоб він «був уважніший», або грошової пропозиції на знак подяки лікарю за швидке одужання.

Питання про те, коли пацієнти самі хочуть матеріально простимулювати лікаря – це одна справа. Справа сумлінності пацієнта і лікаря.

Інше питання – коли лікар сам вимагає фінансової стимуляції в обов’язковому порядку і не в залежності від позиції пацієнта, готовий той платити гроші чи ні. Інколи такі порядки встановлює керівництво державних медичних закладів, роблячи таким чином лікарів ще й збирачами так званої благодійної допомоги та наповнювачами лікарняних кас.

Третє питання про безкоштовність державної допомоги, поки що гарантованої Основним Законом країни, взагалі під питанням. Держава досі не спромоглася законодавчо визнати, що не може забезпечити усіх своїх громадян якісною медичною допомогою безплатно. Натомість закриває очі на те, що державні медичні установи з традиційним виправданням «немає державного і місцевого фінансування» здирають з пацієнтів гроші за медичні послуги.

Ось розповідь броварчанина Олександра, який нещодавно під час ожеледиці зламав ногу: «Йшов, упав… Доїхали з дружиною до травмпункту у міській лікарні. Лікар направив на рентгенологічне обстеження. В кабінеті 401 мені повідомили, що для того, щоб мені зробили знімок, мені треба заплати 26 гривень за плівку, бо фінансування немає. От у мене питання, а якби в мене не було отих 26 гривень із собою, мені б що – рентген не зробили б? Тепер точно знаю і радитиму іншим, поки надворі ще слизько, носіть у кишені про всяк випадок 26 гривень».

Олена, що мешкає у Броварах, але не має броварської реєстрації, розповіла про те, що коли була вагітною, у неї вимагали 500 гривень благодійної допомоги для того, щоб її поставили на облік, бо вона, бачте, «не місцева». Водночас, каже жінка, цими півтисячею гривень побори не обмежилися. Як тільки вона за термінами потрапила в пологове відділення, їй наполегливо і в обов’язковому порядку запропонували написати заяву на ім’я головного лікаря Броварської центральної районної лікарні В. Багнюка про те, щоб він їй дозволив народжувати саме в цьому медичному закладі, за що вона переказує ще 500 гривень «на розвиток і потреби відділення».

«Ну, ви розумієте, якби я не підписала тієї заяви і не дала б ще 500 гривень, то яке б ставлення до мене і до моєї майбутньої дитини було б? У мене не було зайвих грошей, але я позичила і заплатила, щоб убезпечити себе. Це гроші, які в мене вимагали як офіційний хабар. Про те, що я платила лікарю, який приймав у мене пологи, я не говорю. То інше, я знала, за що плачу. А ці 500 гривень я не знаю, за що заплатила. Тим більше, що весь перелік медичних препаратів і ліків, які потрібні для пологів, я також купила і принесла із собою на пологи», – розповідає Олена.

Те, що у пологовому відділені таки беруть по 500 гривень з не місцевих, офіційно підтвердилазавідуюча пологовим відділенням Марія Островерха. «Як розповіла Марія Романівна, породіль не ділять на «своїх» та «чужих», однак змушені якось «виживати», тож якщо жінки Броварів та району отримують послуги безкоштовно, то породіллі з інших міст та сіл України (близько чверті всіх пологів – авт.) сплачують у лікарняну касу 500 грн. Так за два роки, відколи Марія Романівна працює завідуючою, за її словами, за ці гроші зроблено ремонти в 16 палатах. Однак малозабезпечені майбутні матусі можуть написати заяву на ім’я головного лікаря і народжувати безкоштовно. Зрозуміло, що їм дістанеться і відповідна скромна палата – без сучасного ремонту і «начинки». Хоча, за бажання, породіллі можуть вибрати і палату покращеного типу. За комфорт доведеться заплатити в лікарняну касу ще 500 грн.», – пишеброварський сайт «Маєш право знати».

При цьому на офіційному сайті Броварської ЦРЛ розміщено ПРЕЙСКУРАНТ ЦІН на платні послуги, які надаються в Броварській ЦРЛ за бажанням громадян та за направленням лікарів, які працюють на засадах підприємницької діяльності.

1_прейскурант цін

2

3

По суті, наголошую, це платні послуги, які надає лікарня пацієнтам за направленням лікарів, що не працюють у Броварській ЦРЛ, а мають приватну практику. Одначе, як тоді пояснити той факт, що навіть із пацієнтів Броварської ЦРП беруть гроші за УЗД чи рентгенологічне обстеження?

З питанням, на якій підставі Броварська ЦРЛ бере плату за надані нею послуги і куди ці кошти спрямовуються, «Ні корупції!» поцікавився у Броварській міській раді. Також ми запитали, чи правомірно Броварська ЦРЛ бере гроші в обов’язковому порядку і чи можна пройти, скажімо, УЗД і рентгенологічне обстеження у лікарні безплатно?

На що у виконкомі Броварської міськради відповіли «Відповідно до положень ст.19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством, а органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України».

Також у Броварській міськраді повідомили, що Броварська центральна районна лікарня є комунальним закладом Броварської районної ради та Броварської міської ради, заснованим на спільній власності територіальних громад сіл та селищ Броварського району та комунальній власності територіальної громади міста Бровари Київської області. Засновниками лікарні є Броварська районна рада Київської області та Броварська міська рада Київської області.

Броварська центральна районна лікарня набула права та обов’язки як юридична особа.

Надання платних послуг лікарнею в порядку, передбаченому чинним законодавством, впроваджується відповідно до Статуту Броварської центральної районної лікарні та рішень Засновників.

На офіційному сайті Броварської міської ради від 27.11.2014 року розміщено повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного акта-рішення Броварської міської ради «Про затвердження тарифів на платні послуги в Броварській центральній районній лікарні». На сьогодні зазначений проект рішення на розгляд Броварської міської ради не виносився та рішення не приймалося.

4
Крім того, у Броварській міській раді повідомили, що переадресували низку запитань про платні медичні послуги Броварської ЦРЛ безпосередньо лікарні. Відповіді звідти «Ні корупції!» так і не отримав.

Також ми направили офіційний запит у Міністерство охорони здоров’я України з проханням прокоментувати правомірність надання медичних послуг за благодійні внески. Так що продовження історії буде.

nikorupciji.org


Джерело статті: “https://kompromat1.net/articles/8302-bezplatno_platne_likuvannja”

Автор: Олег
Предыдущий материал

"На коня!": колонна ВС РФ под Дебальцево подорвалась на оставленном украинскими саперами огромном фугасе

Следующий материал

Потрапили під прес: Як податкова реформа ускладнила життя вітчизняного бізнесу

Коментарии (0)