«Тойота-Україна»: не підмажеш — не поїдеш

Багато хто сподівається, що з великими міжнародними компаніями в Україну прийдуть і більш цивілізовані стандарти ведення бізнесу. Мовляв, у іноземців процеси організовані прозоро, без хабарів і кумівства, і наші компанії, працюючи з ними, змушені будуть відповідати їхньому рівню. На жаль, практика показує, що це зовсім не так. Наочно побачити, як корупція вражає українські підрозділи міжнародних компаній, можна на прикладі «Тойота-Україна».

avtosalon tojota Фото: ptakiev.info

Дивне відсторонення

Об этом сообщает ЗРОБИТИ

30 червня «Тойота-Україна» припинить повноваження свого офіційного дилера в Чернігівській області — ТОВ «АК «Сівер-Авто». Компанії дали час на те, щоб згорнути діяльність. Це рішення вдарить не тільки по співробітниках «Сівер-Авто» (понад 70 осіб, багато з яких втратять роботу), але і по клієнтах — вони не зможуть отримати вже куплені автомобілі, оскільки компанії заборонили їх відвантажувати. Також коштів у вигляді податків не дорахується місцевий бюджет: минулого року ТОВ «АК«Сівер-Авто» сплатило близько 6 мільйонів гривень. Про те, що від цього рішення серйозно постраждає репутація бренду «Тойота» не тільки в Чернігівській області, а й в усій Україні, й говорити не варто.

Здавалося б, відсторонення ТОВ «АК«Сівер-Авто» від дилерства не вигідне нікому. Клієнти бренду «Тойота» в Чернігівській області відзначають, що обслуговуванням у нинішнього дилера повністю задоволені та хотіли б продовжувати з ним співпрацювати. За останні роки показники діяльності ТОВ «АК «Сівер-Авто» стрімко поліпшилися, дилер відповідав стандартам «Тойота». За низкою показників «Сівер-Авто» демонструвало гідний рівень серед дилерів в Україні. Тоді як і чому таке рішення було прийняте?

Кому вигідно?

Претендентами на заміщення чинного дилера є кілька чернігівських підприємств. Припинення повноважень ТОВ «АК «Сівер-Авто» однозначно вигідне компанії «Магр-Авто», що претендує на роль нового дилера «Тойота» в регіоні. Засновник «Магр-Авто» Сергій Масленніков замішаний у декількох корупційних схемах. Бувши депутатом Чернігівської міськради, він будував для міста зупинки вартістю з половину однокімнатної квартири, водночас придбав для себе елітний автомобіль Volvo XC90 T6 за 2 мільйони гривень.

Також Сергій Масленніков є фігурантом кримінальної справи за фактом розкрадання близько 32 мільйонів гривень бюджетних коштів, виконуючи держзамовлення для Міноборони.

Сергій Масленніков Фото: svoboda.fm

Сама компанія «Магр-Авто», як і другий претендент на посередництво, компанія «Метек», не дотягують до стандартів, встановлених для дилерів «Тойота», відразу за кількома ключовими параметрами. У світлі цього рішення японської компанії розірвати відносини з нинішнім дилером і взяти «Магр-Авто» або «Метек» на його місце виглядає ще більш дивним. Але якщо припустити, що за цим рокіруванням стоїть корупційна схема, то все стає на свої місця.

Стандартна практика

Коментуючи ситуацію, що склалася навколо «Сівер-Авто», учасники спільноти офіційних автодилерів в Україні відзначають, що чогось подібного варто було очікувати. «Тойота-Україна» давно заробила репутацію компанії, де процвітає корупція та неофіційні домовленості. У колі учасників ринку склалася думка: хочеш співпрацювати з «Тойота» — готуй хабар місцевому керівництву.

Повідомлення про корупцію в «Тойота» надходили від дилерів і раніше, але жодне не отримало настільки широкого резонансу. Але скандал навколо «Сівер-Авто» замовчати не вийшло — занадто вже кричущий випадок.

Ситуація з «Сівер-Авто» показує, наскільки далеко зайшла корупція в українському підрозділі японського концерну. Відібрати статус дилера можуть і через десять років, раптово, не давши часу навіть на те, щоб виконати зобов’язання перед клієнтами. Просто тому, що інший претендент запропонував за цей статус значну суму.

Виходить, співпраця навіть із великою міжнародною компанією в Україні не гарантує нічого — ні чесності тендерів, ні прозорості процесів прийняття рішень. Навіть у цьому випадку ваш бізнес може припинити існування раптово: не через власні проблеми, а суто в чиїхось особистих корупційних інтересах.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, бойовики на Донбасі 22 рази обстріляли українські позиції.

Читати також:
Прокуратура прийшла з обшуками в “ОПЗЖ” та до родини Медведчука
Поділитись


Джерело статті: “https://stopcor.org/tojota-ukrayina-ne-pidmazhesh-ne-poyidesh/”

Автор:
Предыдущий материал

Финал "муарного" банкира

Следующий материал

Приговор суда: мужчина цинично подошел к полицейской машине и демонстративно помочился на нее

Коментарии (0)