У Росії виявили "південноафриканський" штам коронавірусу

Мутації коронавірусу виявили в 16 випадках

Росспоживнагляд виявив у Росії "південноафриканський" штам коронавірусу, уперше виявлений у ПАР наприкінці 2020 року. Про це повідомила пресслужба відомства 16 березня

Об этом сообщает ПОЛИТМИКС

"Виявлено 28 ізолятів, що належать до британського варіанта, два – до "південноафриканського" варіанта; ізолятів, що належать до "бразильського" варіанта, не виявлено. У 16 випадках виявлено інші мутації", – розповіли в Росспоживнагляді.

Загалом фахівці вивчили понад 8 тис. зразків клінічного матеріалу.

Повідомлення про новий штам коронавірусу в ПАР уперше з’явилися 18 грудня 2020 року. Цей штам поширюється швидше і сильніше вражає молодих і здорових людей. Саме ця мутація і спричинила другу хвилю COVID-19 у ПАР. Згідно з даними охорони здоров’я країни, приблизно 80–90% хворих на COVID-19 громадян Південної Африки заражені саме штамом 501Y.V2.

Всесвітня організація охорони здоров’я підтвердила в лютому, що штам 501Y.V2 є заразнішим, якщо порівнювати зі звичайним варіантом.

Компанії Pfizer і BioNTech заявляли, що їхня вакцина проти коронавірусу BNT162b2 ефективна проти нових, заразніших, штамів, виявлених у Великобританії та Південно-Африканській Республіці. Про ефективність свого препарату проти COVID-19 проти нових штамів повідомляла й американська компанія Moderna.

Дослідження Оксфордського університету і Вітватерсрандського університету в ПАР засвідчили нижчу ефективність вакцини проти коронавірусу AstraZeneca в інфікованих "південноафриканським" штамом коронавірусу 501Y.V2.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/u-rosiji-vijavili-pivdennoafrikanskij-shtam-koronavirusa-1544224.html”

Автор:

Похожие матриалы по тегу

Предыдущий материал

ХАС йде від нас! Кар’єрний стрибок від особистого репера Кондратюка у відкритий телепростір

Следующий материал

Россияне стали меньше тратить во время пандемии

Коментарии (0)