У МЗС Китаю відреагували на заяву про націоналізацію "Мотор Січі"

Китай вимагає захистити законні права та інтереси своїх компаній в Україні, сказав Ліцзяні

Влада Китаю вимагає від України захистити права китайських інвесторів. Про реакцію міністерства закордонних справ (МЗС) Піднебесної на рішення Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) про націоналізацію компанії "Мотор Січ" пише портал Sina.com.

Об этом сообщает Вневоле

"Китай вимагає, щоб Україна захищала законні права й інтереси китайських компаній та інвесторів відповідно до закону, а також належно вирішувала пов’язані з цим питання", – заявив офіційний представник МЗС Китаю Чжао Ліцзяні.

11 березня Рада національної безпеки і оборони заявила про рішення повернути в державну власність "Мотор Січ". За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, це станеться і з іншими стратегічними підприємствами, які опинилися у приватних руках. Інвестори таких підприємств, зазначив він, отримають компенсації.

Законопроєкт про націоналізацію "Мотор Січі" презентують за два-три тижні, зауважував 12 березня перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко.

На заяви щодо підготовки законопроєкту про націоналізацію "Мотор Січі" відреагував китайський інвестор підприємства – власник компанії Skyrizon Aircraft Holdings Ван Цзин. Він назвав це неприпустимим і пригрозив новими судовими позовами, повідомляло "Інтерфакс-Україна".

ПАТ "Мотор Січ" – один із найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок.

У матеріалах, опублікованих у Єдиному державному реєстрі судових рішень, указано, що 2016 року власник підприємства В’ячеслав Богуслаєв продав 56,009% акцій семи компаніям, пов’язаним із китайською Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co. Ltd. Водночас в Антимонопольному комітеті України повідомили, що не давали дозволу на угоду, що в таких випадках необхідно.

У липні 2017 року на угоду звернула увагу Служба безпеки України, яка розпочала кримінальне провадження за ч. 1 ст. 14 (готування до злочину) і ст. 113 (диверсія) Кримінального кодексу.

У квітні 2018 року Шевченківський районний суд Києва наклав арешт на 56% акцій "Мотор Січі", які належать іноземним інвесторам. До закінчення досудового розслідування суд заборонив будь-які дії із заарештованими активами, які можуть привести до змінення їх власника. Акції досі під арештом.

У 2019 році Богуслаєв підтвердив, що продав підприємство китайській компанії. За словами бізнесмена, китайці взяли на себе зобов’язання протягом двох років інвестувати в підприємство $250 млн.

Антимонопольний комітет України кілька разів відхиляв заявку китайських інвесторів на придбання "Мотор Січі". Компанія Skyrizon намагалася дістати такий дозвіл спільно з компанією DCH українського бізнесмена Олександра Ярославського. Після того як АМКУ в листопаді 2020 року відхилив чергову заявку, китайська компанія заявила, що має намір відсудити в держави Україна $3,5 млрд через втрачені інвестиції в "Мотор Січ".

Проти продажу ПАТ "Мотор Січ" китайським інвесторам були США. Під час візиту до України 2019 року тодішній радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон заявив, що постарається переконати українську владу, що співпраця з Китаєм небезпечна.

15 січня 2021 року бюро промисловості та безпеки міністерства торгівлі США занесло Skyrizon у список "кінцевих військових користувачів, для яких встановлено спеціальний режим співпраці з американськими компаніями". У відповідь у компанії заявили про неприпустимість політизації торгово-економічних відносин і необґрунтованого тиску на підприємства з Китаю.

Президент України Володимир Зеленський 28 січня підписав указ про введення санкцій проти китайських інвесторів "Мотор Січі": Skyrizon Aircraft Holdings Limited, Hong Kong Skyrizon Holdings Limited, Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment, Beijing Xinwei Technology Group.

Китайський інвестор назвав санкції "варварським грабежем". У МЗС Китаю висловили надію, що Україна буде захищати законні права й інтереси китайських підприємств та інвесторів.

Богуслаєв звинувачував китайських партнерів у відмові від інвестицій, але виступав проти повної націоналізації. На його думку, треба "цивілізовано" залишити китайцям 35% підприємства.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/u-mzs-kitaju-vidreaguvali-na-zajavu-pro-natsionalizatsiju-motor-sichi-1543737.html”

Автор:
Предыдущий материал

Кліп на пісню, яка представить Україну на Євробаченні, викликав обурення у зоозахисників

Следующий материал

Сергей Быков избивал и грабил бывшую или о кадровой политике Кирилла Тимошенко

Коментарии (0)