Імпорт електроенергії з Росії став елементом умиротворення агресора за сценарієм Коломойського – Магда

Євген Магда: Нічого особистого лише бізнес, зацікавленість у можливості повернутися на російський ринок

Відновлення імпорту російської електроенергії виглядає як перший крок до "великого порозуміння" України з Росією за сценарієм українського мільярдера Ігоря Коломойського, написав політолог Євген Магда в авторській колонці для видання "Цензор.НЕТ".

Об этом сообщает ПОЛИТМИКС

"Після приходу [президента України] Володимира Зеленського до влади Ігор Коломойський активно виступив за примирення з Росією. Мовляв, нехай Кремль заплатить за завдану шкоду десяток мільярдів доларів – і по всьому. Відновлення імпорту електроенергії з Росії виглядає першим кроком до подібного "великого порозуміння", – зазначив Магда.

За його словами, олігархи, зокрема Коломойський, у цьому випадку переслідують виключно власні комерційні інтереси.

"Нічого особистого – лише бізнес, зацікавленість у можливості повернутися на російський ринок, а за певних умов – спробувати повернути власність в окупованому Росією Криму. Кремль, до речі, віддає перевагу в таких випадках саме відносинам "суб’єктів господарювання", – додав політолог.

1 лютого на сайті НЕК "Укренерго" з’явилася інформація, що Україна відновила імпорт електроенергії з Росії в обсязі 200 МВт-год. За даними "Інтерфакс-Україна", доступ до імпорту мають дві українські компанії.

Із 3 січня 2021 року Україна поновила закупівлю електроенергії в Білорусі з АЕС в місті Островець. 2019-го народний депутат від "Європейської солідарності", член міжфракційного депутатського об’єднання "Енергетична незалежність і безпека України" Михайло Бондар заявляв, що за імпортом електроенергії з Білорусі може ховатися непряме постачання з Росії.

Перед цим Україна імпортувала електроенергію з РФ з осені 2019 року – після чотирирічної перерви. Це стало можливим внаслідок внесення правки в ухвалений 18 вересня 2019 року закон України "Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії".

До березня 2020 року, коли знову ввели заборону, було імпортовано понад 1 млрд кВт-год, прямі збитки енергосистеми від такого постачання оцінюють у 3 млрд грн, писав "Мінпром". За розрахунками Міністерства енергетики та захисту довкілля України, держава витратила на ці закупівлі 5 млрд грн, писало hromadske.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/import-elektroenergiji-z-rosiji-stav-elementom-umirotvorennja-agresora-za-stsenarijem-kolomojskogo-magda-1543515.html”

Автор:
Предыдущий материал

В Ивано-Франковске создают новый COVID-госпиталь

Следующий материал

 Офис генпрокурора предотвратил передачу месторождения лития фирме окружения Кононенко

Коментарии (0)