У Раді розробляють законопроєкт про нацменшини. МЗС заявило, що Україна нікому не дозволить впливати на його зміст

Законопроєкт про нацменшини відповідатиме сучасним світовим стандартам, зазначив Кулеба

Тема захисту прав нацменшин не має бути предметом політизації. Про це 9 березня в телефонній розмові з верховним комісаром Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ) у справах національних меншин Кайратом Абдрахмановим підкреслив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, повідомила пресслужба МЗС України.

Об этом сообщает Стрелочник

Кулеба зазначив, що Верховна Рада розробляє новий проєкт закону про національні меншини, який має відповідати найсучаснішим світовим стандартам. Водночас Україна "не дозволить жодній іноземній державі будь-яким чином впливати на його зміст".

"Мета в тому, щоб представники національних меншин могли на 100% зберігати та розвивати свою ідентичність і водночас на 100% бути громадянами України", – пояснив глава МЗС України.

Кулеба висловив упевненість, що верховний комісар зможе підвищити ефективність реагування ОБСЄ "на серйозні виклики у сфері дотримання прав нацменшин" на окупованих РФ територіях України.

Ухвалити новий закон про захист прав національних меншин, який регулюватиме захист їхньої самобутності, а також використання мов, пропонував 19 лютого на нараді з представниками Верховної Ради та уряду президент України Володимир Зеленський.

"Діти будь-якої меншини мають знати мову свого народу та українську. Це справедливо", – говорив Зеленський, його цитує сайт президента.

У Європейському союзі (ЄС) очікують, що новий закон про нацменшини "врегулює всі відкриті проблеми попереднього законодавства про державну мову та освіту". Про це 11 лютого повідомляв комісар ЄС із питань європейської політики сусідства і розширення Олівер Варгеї.

"З огляду на погрози або дії на адресу представників національних меншин ми також очікуємо, що влада належно відреагує на них, але ми дістали підтвердження від прем’єр-міністра [України Дениса Шмигаля], що вони віддані захисту меншин", – зазначав він.

У резолюції Європарламенту щодо виконання Україною умов Угоди про асоціацію з ЄС, ухваленій 10 лютого, також є параграфи, присвячені національним меншинам. У них Україну закликають, зокрема, виконувати рекомендації та висновки Венеціанської комісії щодо закону про підтримку функціонування української мови як державної; "діяти з найвищим ступенем уваги і балансу щодо національних меншин, їхніх мов і їхніх прав на освіту".


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/u-radi-rozrobljajut-zakonoproekt-pro-natsmenshini-mzs-zajaviv-shcho-ukrajina-nikomu-ne-dozvolit-vplivati-na-jogo-utrimannja-1543266.html”

Автор:
Предыдущий материал

 Киевсовет отдал под застройку бывшую территорию завода института Патона возле Лыбедской

Следующий материал

СБУ перекрыла канал поставок кокаина из Испании в Украину

Коментарии (0)