Ще заразніший: британський штам коронавірусу на Прикарпатті з’явився ще взимку — Ляшко

Головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, виявлений в Івано-Франківську британський штам COVID-19 є однією із причин погіршення епідситуації на заході України. Перші випадки зараження датуються серединою лютого.

Об этом сообщает КОД ЮА«Сьогодні, 4 березня, Інститут епідеміології та інфекційних хвороб виявив два мутованих коронавіруси з генетичними характеристиками, які відповідають британському варіанту. Мутацію виявили у зразках, відібраних два тижні тому в Івано-Франківську. Про це ми вже повідомили у ВООЗ. Це свідчить про те, що на території України зафіксована циркуляція британського штаму, який швидше передається від людини до людини. Це одна з причин, яка характеризує епідситуацію в західних областях України», — сказав він на брифінгу.


Читайте також:
Чи буде новий локдаун? Які регіони вже потрапили в червону зону, а які опинились на межі — всі подробиці про адаптивний карантин


За його словами, аналізи ще 48 тяжкохворих пацієнтів з Івано-Франківської області опрацьовують, вони будуть відомі 5 чи 8 березня.


Ляшко додав, додаткових протиепідемічних норм для британського варіанту COVID-19 не існує.


Читайте також:
Спалах захворюваності на коронавірус в Україні: лікар пояснив причини


«В умовах того, що він вже є, треба значно якісніше виконувати існуючі обмеження — носити маску, уникати масового скупчення людей, часто мити руки. Це ключові речі, які впливають на поширення коронавірусної хвороби і британського штаму, який має особливість значно легше передаватися від людини до людини», — додав Ляшко.


Ляшко наголосив, що британська мутація коронавірусу не впливає на ефективність вакцин Pfizer та AstraZeneca.
В Україні 4 березня офіційно підтвердили два випадки британського штаму коронавірусу. Мутований вірус виявили у двох хворих в Івано-Франківську.


За словами провідної лікарки-інфекціоністки МОЗ України Ольги Голубовської, цей варіант містить мутацію в S-білку в положенні 501 — N501Y, що відповідає за високу ступінь заразності.
Редактор: Оксана Соломка


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/ukraine/events/britanskiy-shtam-koronavirusu-cirkulyuye-v-ukrajini-shche-z-zimi-novini-ukrajini-50145769.html”

Автор:

Tags

Похожие матриалы по тегу

Предыдущий материал

 Украина направила на анализ еще 48 образцов от тяжелых COVID-пациентов, чтобы узнать насколько распространен "британский" штамм, - Ляшко

Следующий материал

В селе под Запорожьем от газа отключили две улицы: жители заявляют о шантаже со стороны «Запорожгаза»

Коментарии (0)