Зеленський остаточно повернув конкурси на держслужбу

Президент Володимир Зеленський підписав закон щодо відновлення конкурсів на посади державної служби, ухвалений Верховною Радою з другої спроби.

Об этом сообщает Коготь 2.0Про це повідомили у пресслужбі глави держави.


Згідно з документом, протягом шести місяців буде оголошено конкурси на посади, що обіймають особи, з якими раніше були укладені контракти про проходження державної служби на період дії карантину.


Також закон скасовує положення, згідно з яким суб’єкт призначення може ухвалити рішення про звільнення державного службовця з посади категорії «А» з власної ініціативи, за поданням прем’єр-міністра або відповідного міністра чи керівника центрального органу виконавчої влади (керівника державного органу) протягом чотирьох місяців з дня призначення голови уряду або відповідного міністра чи керівника державного органу.


Крім того, виключаються обмеження щодо виконання першим заступником міністра чи заступниками міністра (якщо посада міністра є вакантною) окремих повноважень міністра.


23 лютого 2021 року Верховна Рада ухвалила закон про відновлення проведення конкурсів на посади в держслужбі з пропозиціями президента Володимира Зеленського.


Попередній законопроєкт президент Зеленський ветував, оскільки, першому заступнику міністра чи заступникам міністра (у період, коли посада міністра є вакантною) надавалася лише частина повноважень міністра.


На його думку, якщо народні депутати довго не призначають міністра, це може паралізувати міністерство, як у випадку з Міністерством енергетики. Рада двічі відмовилася призначити Юрія Вітренка міністром енергетики.
Редактор: Оксана Соломка


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/ukraine/politics/zelenskiy-pidpisav-zakon-pro-ponovlennya-konkursiv-na-derzhsluzhbu-novini-ukrajini-50145657.html”

Автор:

Tags

Похожие матриалы по тегу

Предыдущий материал

Коронавирус свирепствует в Житомирской области: почти 900 новых больных и 11 смертей

Следующий материал

В Вашингтоне готовятся к вероятному новому штурму Капитолия

Коментарии (0)