«Укрпошта» передумала презентувати марки про ЗСУ 23 лютого

«Укрпошта» передумала презентувати марки про ЗСУ 23 лютого

«Укрпошта» перенесла презентацію поштових марок, присвячених Сухопутним військам Збройних сил України з 23 лютого на 14 березня. Раніше наміром «Укрпошти» представити ці марки 23 лютого обурився Генштаб ЗСУ. Обурення Генштабу пов’язано з тим, що у минулому 23 лютого був днем радянської армії, який пізніше перейменували на «День захисника Вітчизни».

Об этом сообщает Вневоле

«“Укрпошта” планувала ввести в обіг марки «Збройні сили України. Сухопутні війська» 23.02.2021. Цю дату обрали як інфопривід для привернення уваги до марок, і як ознаку того, що ця сторінка історії давно в минулому і нам у сучасній Україні є, що протиставити агресору. Жодним чином не з метою вшанувати день радянської армії, а навпаки – української. Однак така ініціатива була сприйнята українцями неоднозначно. Ми усвідомлюємо чутливість теми і дослухаємося до думки людей, тому приймаємо позицію Генерального штабу ЗСУ перенести дату спецпогашення поштових марок “Збройні сили України. Сухопутні війська” на 14 березня – День українського добровольця», – сказано в повідомленні «Укрпошти» у п’ятницю, 19 лютого.

Додамо, що дату 14 березня також запропонував Генштаб ЗСУ.

Зазначимо, що загалом «Укрпошта» випустила 20 тис. таких марок.

Що не так з датою 23 лютого

Історично дата 23 лютого – це день створення в 1918 році Робітничо-селянської Червоної Армії в Радянській Росії. Після розпаду СРСР традиція святкувати 23 лютого залишилася, хоча свято було перейменовано в «День захисника Вітчизни».

З 2014 року Україна відмовилася від святкування 23 лютого. В українських воїнів з’явилося своє свято – День захисника України, яке відзначається 14 жовтня.

«День захисника Вітчизни» 23 лютого досі відзначається в Росії і ще кількох колишніх радянських республіках. У 2002 році російська Держдума перейменувала це свято на день військової слави Росії і зробила його вихідним.


Джерело статті: “https://zaxid.net/ukrposhta_peredumala_prezentuvati_marki_pro_zsu_23_lyutogo_n1514687”

Автор:

Tags

Похожие матриалы по тегу

Предыдущий материал

Спрос на бывшие в употреблении автоматы резко вырос

Следующий материал

Пока Россия надувает щеки, на Марс летают другие

Коментарии (0)