Негода у Техасі залишила без електрики та їжі мільйонів людей

Негода у Техасі залишила без електрики та їжі мільйонів людей


Мешканці американського штату Техас скаржаться на брак їжі оскільки перебої з електроенергією продовжують руйнувати штат на тлі рідкісного зимового шторму.

Об этом сообщает КОД ЮА


Про це повідомляє УНН з посиланням на Insider.


На фотографіях з продуктових магазинів видно довгі черги та дефіцитні полиці.
Зимовий шторм порушив ланцюжок постачання продуктів харчування у штаті – фруктові та овочеві культури в штаті замерзли під час шторму, м’ясо зіпсувалося в продуктових магазинах, коли відключилась електроенергія, а на полицях залишилось мало їжі.


Уповноважений Департаменту сільського господарства Техасу Сід Міллер заявив, що фермери виливають молока на 8 мільйонів доларів щодня, тому що не можуть його зберегти.


Усі молокопереробні заводи переповнені, вони не можуть отримати достатньо електроенергії для роботи.


Найбільших збитків зазнав аграрний сектор.


У середу в Техасі продовжилися снігопади і встановилася холодна погода – нижче нуля за Цельсієм, що є рекордно низькою температурою для цього, одного з найбільш південних, штатів. Екстремальні погодні умови сприяли зростанню споживання електроенергії, що призвело до відмови автономної енергетичної системи штату і виявило серйозні структурні проблеми.


Через перебої з електропостачанням, багато сімей ось уже кілька днів не мають змоги приготувати собі їжу.


Станом на ранок четверга, близько 500 000 людей все ще залишаються без електроживлення в Техасі.


Коли сніговий шторм обрушився на Техас, президент Джо Байден оголосив надзвичайний стан, а Міністерство енергетики видало власне надзвичайне розпорядження, що дозволяє державним електростанціям виробляти більше електроенергії, щоб допомогти владі.


Згідно з останніми даними, через снігову бурю близько 3,2 млн жителів Техасу як і раніше залишаються без електропостачання, понад 260 тис. з них позбавлені водопровідної води. При цьому на значній частині території штату зберігаються аномальні для цих місць холоди. У середу через негоду було скасовано приблизно 2,3 тис. внутрішніх і міжнародних рейсів. Особливо складна ситуація зберігається в аеропортах Техасу, Міссісіпі і Кентуккі.


Як повідомляють техаські телеканали, мешканці штату, що залишилися без світла, намагаються зігрітися в машинах. Як мінімум в одному випадку це призвело до отруєння чадним газом. Спроби грітися у камінів і газових плит або використовувати генератори призводять до пожеж. Частина магазинів не працює через відсутність світла, перед рештою шикуються довгі черги. Федеральна влада вживає заходів для надання допомоги жителям Техасу і інших штатів, які найбільше постраждали від снігової бурі і холодів, заявила в середу віцепрезидентка США Камала Харріс.


Нагадаємо, в Україну прийде потепління.


Джерело статті: “https://informator.press/nehoda-u-tekhasi-zalyshyla-bez-elektryky-ta-izhi-milyoniv-liudey/”

Автор:
Предыдущий материал

Верховная Рада проголосовала за льготную растаможку авто на еврономерах

Следующий материал

За кордоном накладено арешт на понад 500 млн доларів колишніх українських посадовців. Україна намагається їх повернути

Коментарии (0)