Європейський Парламент визнав децентралізацію однією з найуспішніших реформ в Україні

Європейський Парламент визнав децентралізацію однією з найуспішніших реформ в Україні
ya-17180-25924

11 лютого Європейський Парламент більшістю голосів схвалив Доповідь щодо імплементації Україною Угоди про асоціацію з ЄС. У документі йдеться про досягнутий прогрес у сфері реформ та виконанні Угоди, а також надаються рекомендації щодо подальших напрямів співпраці.

Об этом сообщает Информбюро

Окремо наголошено на ефективності впровадження реформи децентралізації, яку Євросоюз визначає як одну з найуспішніших в Україні та закликає завершити її шляхом широкого відритого діалогу між органами центральної та місцевої влади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Децентралізація на завершальному етапі. Що далі?

«Європарламент вітає досягнення України у проведенні реформи децентралізації та розширенні можливостей місцевої влади, що є однією з найуспішніших реформ на сьогодні; визнає підтримку U-LEAD та формування більше 1000 територіальних громад; позитивно оцінює кроки прийняті з метою децентралізації державної влади та бюджетів через затвердження нормативно-правових актів та їх практичного впровадження; закликає Європейську Комісію уважно вивчити успішні практики реформи децентралізації в Україні та розглянути їх практичне впровадження в інших державах», – зазначено у документі.

«Підтримка та поглиблення співпраці з Європейським Союзом є пріоритетним завданням Мінрегіону. Вітаємо заклик Європарламенту до вивчення нашої реформи децентралізації та застосування її найуспішніших практик в інших державах. Мінрегіон сприятиме її популяризації та готовий надати консультативну підтримку щодо особливостей впровадження», – наголошує Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Окрім того, Міністр висловив подяку усім міжнародним партнерам, що входять до Ради донорів з питань впровадження реформи децентралізації, що діє при Мінрегіоні, за підтримку та готовність продовжувати реалізацію реформи.

Також планується зміцнити співробітництво між Україною та ЄС у сферах цифровізації, зміни клімату, гендерної політики та впровадженні ініціативи «Європейський зелений курс» до якої активно долучається і Мінрегіон. Зокрема, за напрямом підвищення енергоефективності будівель, розбудови ефективного тепло- та водопостачання, впровадження ресурсоефективного будівництва, управління побутовими відходами та трансформації вугільних регіонів.

З повним текстом резолюції Європаламенту можна ознайомитися за посиланням.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Читайте також


    Чернігівець пропонує захищати працівників громадських закладів від вірусу
    У Михайло-Коцюбинській ОТГ жінкам робили компліменти знаменитості (Фото)
    Атрошенко представив нового керівника структурного підрозділу

Джерело статті: “https://cheline.com.ua/news/society/yevropejskij-parlament-viznav-detsentralizatsiyu-odniyeyu-z-najuspishnishih-reform-v-ukrayini-246600”

Автор:
Предыдущий материал

На Донбассе в субботу боевики дважды нарушили перемирие

Следующий материал

Повышение пенсий в Украине: названы решающая дата и сумма надбавки

Коментарии (0)