Лікування онкохворих пацієнтів: підвищення тарифів

Лікування онкохворих пацієнтів: підвищення тарифів
На раннє виявлення та лікування онкозахворювань у цьому році закладено понад 5 млрд₴

Лікування пацієнтів з онкологією знаходиться в особливому фокусі уваги Національної служби здоров’я України. Трансформація фінансування системи охорони здоров’я покликана знизити катастрофічні витрати на лікування, які несуть пацієнти з онкологією. Програма медичних гарантій покриває усі найпоширеніші види медичної допомоги на кожному етапі лікування. Це діагностика, госпіталізації, операції, реабілітація та паліативна допомога. Щоб отримати послугу безоплатно, пацієнту потрібне направлення лікаря.

Об этом сообщает МЕТЛОР

Так у Програмі медичних гарантій на 2021 рік для лікування онкологічних хвороб передбачено три пакети:

“Хімієтерапевтичне лікування та супровід пацієнтів з онкологічними захворюваннями у дорослих та дітей у стаціонарних та амбулаторних умовах”;

“Радіологічне лікування та супровід пацієнтів з онкологічними захворюваннями у дорослих та дітей у стаціонарних та амбулаторних умовах”;

“Діагностика, лікування та супровід пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями (або підозрою на відповідні захворювання) у дорослих та дітей в амбулаторних та стаціонарних умовах”.

Пацієнт, якому встановили “онкологічний” діагноз, може обирати заклад, де отримувати послуг. За його лікування заплатить Національна служба здоров’я України.

Тарифи на хімієтерапевтичне та радіологічне лікування, у порівнянні з минулим роком, збільшили, а також ввели підвищувальні коефіцієнти. З 1 квітня цього року, тариф на хімієтерапевтичне лікування становитиме 25 529₴ Було враховано те, що лікування дітей з онкологією є довшим і забирає більше ресурсів закладу охорони здоров’я. Тому медичний заклад отримає від НСЗУ втричі вищу суму за лікування пацієнтів до 18 років.

Тариф на радіологічне лікування становитиме 36 533₴ У цьому пакеті враховується, яке обладнання використовується, відповідно вводиться підвищуючий коефіцієнт для оплати закладам, які мають лінійний прискорювач, гамма-ніж чи кіберніж. Цей коефіцієнт становить 1,5.

За пакетами хімієтерапевтичного та радіологічного лікування пацієнти з клінічно та морфологічно підтвердженим діагнозом отримують безоплатно лабораторні та інструментальні дослідження, власне, терапію, стаціонарне або амбулаторне лікування, знеболення та ліки з Національного переліку.

Тариф за лікування одного пацієнта з онкогематологічними захворюваннями у Програмі медичних гарантій 2021 становитиме 54 493₴ До нього застосовуються коригувальні коефіцієнти 3,008 за лікування дітей та 0,824 за лікування дорослих. Тобто за лікування дітей заклад отримуватиме більше коштів.

Оперативні втручання пацієнтам з онкологією виконуватимуть за пакетом хірургії.

Є також зміни, які стосуються діагностики онкозахворювань. У цьому році, щоб зробити програму зручнішою, діагноз у пацієнтів з підозрою на онкологічне захворювання та тих, перебуває у стані ремісії, встановлюватимуть за амбулаторним пакетом. Якщо людині клінічно та морфологічно встановили діагноз, то подальша діагностика вже буде відбуватися в межах пакетів хімієтерапевтичного та радіологічного лікування.

Якщо пацієнт потребує паліативної допомоги, він може отримати її за пакетом стаціонарної або мобільної паліативної допомоги.

Важливо також знати, що крім ліків, які передбачені Нацпереліком, пацієнти з онкологією можуть отримати у медичному закладі препарати, що закуповуються централізовано за кошти державного бюджету.


Джерело статті: “https://ukr-today.com/health/471974-lkuvannja-onkohvorih-pacyentv-pdvischennja-tarifv.html”

Автор:
Предыдущий материал

Скандального экс-главу полиции Винницкой области востановили на работе

Следующий материал

В Молдове пациент с коронавирусом полуголым сбежал из больницы, видео

Коментарии (0)