Судам дозволять розглядати справи про адміністративні правопорушення у режимі відеоконференції

Судам дозволять розглядати справи про адміністративні правопорушення у режимі відеоконференції
Судам дозволять розглядати справи про адміністративні правопорушення у режимі відеоконференції

У Верховній Раді зареєстрували проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, щодо можливості брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019).

Об этом сообщает Компромат

Законопроект зареєстрований під № 5025 від 05.02.2021.

Ініціатори проекту пропонують доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення новою статтею 279-9 «Участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції». Це дозволить приймати участь у судовому засіданні в дистанційному режимі.

Учасники справи матимуть право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом та цим Кодексом обов’язковою.

Учасник справи повинен подати заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за три дні до судового засідання. Копія заяви в той самий строк повинна надсилатися іншим учасникам справи.

Учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.

Проте, ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв’язку тощо нестиме учасник справи, який подав відповідну заяву.

На даний час у Господарському процесуальному кодексі України, Цивільному процесуальному кодексі України та Кодексі адміністративного судочинства України передбачено, що суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони, іншого учасника процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції (в приміщенні іншого суду).

Проте на сьогоднішній день учасники судового процесу за Кодексом України про адміністративні правопорушення такої можливості не мають.

На практиці сторона у справі матиме право направити до суду, що розглядає матеріали про адміністративне правопорушення, відповідне клопотання про проведення засідання у формі відеоконференції, наприклад у зв’язку з неможливістю прибуття через відрядження чи за станом здоров’я, тощо.

Слід згадати банальну неможливість прибути у судове засідання з причини віддаленості до районних/міськрайонних судів.

Автори законопроекту сподіваються, що можливість виступати у судовому засіданні шляхом відеоконференції як зменшить витрати на відрядження, так і надасть гарантії участі у розгляді справи. Звичайно ж така послуга буде вкрай корисною особам із вадами здоров’я, які просто фізично не можуть мати можливості користуватися послугами транспорту на великі відстані.

Раніше Верховна Рада у другому читанні ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення правового регулювання дистанційної, надомної роботи та роботи із застосуванням гнучкого режиму робочого часу».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.


Джерело статті: “https://sud.ua/ru/news/publication/192826-sudam-dozvolyat-rozglyadati-spravi-pro-administrativni-pravoporushennya-u-rezhimi-videokonferentsiyi”

Автор:

Похожие матриалы по тегу

Данилов: это не какое-то позорное явление, если человек является олигархом
Комитет Рады одобрил легализацию медицинского каннабиса
Налоговый проект №5600 - это варварство против собственного бизнеса, - Южанина
Налоговый комитет одобрил законопроект об увеличении налогов, несмотря на критику бизнеса, экспертов и международного сообщества
Украинцам хотят сократить количество выходных дней: сколько заберут и зачем
G7 приветствует решительность Зеленского бороться с влиянием олигархов на политику и экономику Украины, - посол Германии Фельдгузен
«Накопительная» пенсионная афера — деньги второго уровня получат лишь посредники, не пенсионеры
За третьего ребенка — 150 тысяч гривен: «слуги» придумали, как увеличить рождаемость в Украине
Рада планирует привязать прожиточный минимум к средней зарплате
Комитет Рады «завернул» законопроект о накопительной пенсии
Предыдущий материал

Андрей Ожаровский: Из-за дефектов оборудования на БелАЭС может быть выброс четверти накопленной радиоактивности

Следующий материал

Супруга российского оппозиционера Навального Юлия улетела из России в Германию – СМИ

Коментарии (0)