Зеленський підписав закон про "інвестиційних нянь"

Зеленський підписав закон 10 лютого

Президент України Володимир Зеленський 10 лютого підписав закон "Про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями". Про це повідомила пресслужба глави держави.

Об этом сообщает PRO Компромат

"Закон сприятиме відновленню інвестиційної активності в Україні після кризового 2020 року", – ідеться в повідомленні.

Закон передбачає підтримку українських та іноземних інвесторів, сума інвестицій яких перевищує €20 млн. Інвестори мають створювати не менше ніж 80 робочих місць із середньою зарплатою на 15% більшою, ніж у регіоні, де очікують вкладення. Згідно з документом, вони мають одержати прямий договір з урядом України. Обсяг державної підтримки для інвестора прописують у спеціальному договорі. Він не може перевищувати 30% від планового обсягу проєкту зі значними інвестиціями (будівництво, модернізація, технічне чи технологічне переобладнання об’єктів, купівля обладнання і комплектування до нього).

Згідно з документом, підтримку надаватимуть підприємствам, які працюють у:

  • переробній промисловості;
  • транспортній галузі;
  • освіті;
  • науковій і науково-технічній сферах;
  • охороні здоров’я;
  • мистецтві, культурі;
  • спорті, туризмі та курортно-рекреаційній сфері.

Також передбачено створення спеціальної урядової уповноваженої установи, яка буде займатися супроводом інвестиційних проєктів, допомогою інвесторам від початку і протягом усього часу проєкту.

Ідею про персонального опікуна з боку держави для великих інвесторів, Investment Nanny, Зеленський озвучив на Всесвітньому економічному форумі в Давосі 22 січня 2020 року. Тоді він говорив, що "якщо інвестор принесе в Україну $100 млн і більше, то він отримає особистого менеджера, який знає п’ять мов, працюватиме з клієнтом цілодобово" і вирішуватиме всі проблеми інвестора в будь-який час.

Законопроєкт "Про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями" президент подав до парламенту 1 липня. У першому читанні Рада ухвалила його 21 липня. Рада постановила відповідний законопроєкт у повторному другому читанні й у цілому 17 грудня.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/zelenskij-pidpisav-zakon-pro-investitsijnih-njan-1539425.html”

Автор:
Предыдущий материал

Рецепт дня: творожное печенье «Гусиные лапки»

Следующий материал

Более 3 тыс. казахстанцев вышли на биржевой рынок в январе — KASE

Коментарии (0)