Депутати мають стимулювати розвиток промисловості, а не лобіювати інтереси аграрних олігархів – Гетманцев

Данило Гетманцев: Ми дійсно хочемо завершити будівництво сировинної економіки? Нам для цього залишилося недовго

Депутати мають стимулювати не сировинну аграрну галузь, а розвиток промисловості. Про це заявив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, нардеп від "Слуги народу" Данило Гетманцев в інтерв’ю "Обозревателю", коментуючи ухвалення парламентом закону про зниження ПДВ для окремих виробників аграрної сировини, якого ще не підписав президент Володимир Зеленський.

Об этом сообщает Сергей Доренко

"Ми не повинні надавати пільги сировинної галузі. Навпаки, ми маємо приймати гроші сировинників і направляти на розвиток промисловості, зокрема й сільгоспперероблення, де створюються робочі місця, на відміну від вирощування сільгоспкультур, що незабаром буде відбуватися без участі людини. Ми ж продовжуємо надавати пільги сировинному бізнесу абсолютно незрозумілими рішеннями", – сказав Гетманцев.

За його словами, аграрна сировинна галузь є однією з найсильніших галузей вітчизняної економіки, і, продовжуючи її стимулювати, влада будує сировинну економіку.

"Скажіть, чому ефективна ставка оподаткування на дохід сільськогосподарського виробника менша ніж 1%, тоді як у промисловців більша як 2%? Ми дійсно хочемо завершити будівництво сировинної економіки? Нам для цього залишилося недовго. У нас із 2010-го до 2019 року частина первинного сектору у структурі експорту збільшилася із 15% до 34%. У той час як, наприклад, у Польщі – 2%, у Туреччині – 5%, у Словаччині – 3%. Ви думаєте, сусіди роблять помилку, стимулюючи промисловість?" – зазначив політик.

Депутат нагадав, що вітчизняні агрохолдинги завжди знаходили можливість пролобіювати ухвалення потрібних їм рішень через парламент, і, на його думку, ситуацію потрібно кардинально змінювати.

"Український великий бізнес, на жаль, звик розв’язувати свої питання, скажімо так, традиційно. Ті рішення, які йдуть на користь аграрним холдингам, завжди проходили на ура. Це вже традиція, візьміть будь-який держбюджет на будь-який рік, завжди аграрні олігархи собі щось виторговували", – констатував Гетманцев.

Законопроєкт №3656, що передбачає зниження ставки ПДВ для певних сфер агросектору із 20% до 14%, Верховна Рада ухвалила 17 грудня 2020 року. Згідно з документом, ПДВ знизять для виробників сировини – зерна, цукрових буряків, насіння соняшнику, льону та ріпаку.

Федерація роботодавців України звернулася до президента із закликом ветувати закон про зниження ПДВ для аграріїв. Як заявив очільник ФРУ Дмитро Олійник, цей закон спотворює конкуренцію на ринку і призведе не до здешевлення продуктів харчування для українців, а, навпаки – до їх подорожчання. "Буде зростання цін – хліб, молочка тощо. Зерно в турборежимі буде експортуватися, а значить, ціна внутрішнього ринку буде зростати через дефіцит. По-друге, різницю ПДВ між сировиною і готовою продукцією перекладуть на споживача", – пояснив експерт.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/deputati-povinni-stimuljuvati-rozvitok-promislovosti-a-ne-lobijuvati-interesi-agrarnih-oligarhiv-getmantsev-1539337.html”

Автор:
Предыдущий материал

Twitter планує ввести платні функції, – ЗМІ

Следующий материал

Николай Томенко: общеукраинская перепись политиков-друзей Путина

Коментарии (0)