Фахівці з США зафіксували несподіваний ефект від пандемії

Фахівці з США зафіксували несподіваний ефект від пандемії
Локдаун, викликаний коронавірусом, тимчасово підвищив глобальну температуру — Фахівці з США зафіксували несподіваний ефект від пандемії
Локдаун, викликаний коронавірусом, тимчасово підвищив глобальну температуру
Фото з відкритих джерел


Зниження викидів забруднюючих речовин призвело до невеликого потепління

Об этом сообщает Устав Груп


Фахівці Національного центру атмосферних досліджень зафіксували несподіваний ефект від пандемії, завданий клімату Землі. Про це повідомляється у статті, опублікованій у журналі Geophysical Research Letters. Коротко про відкриття розповідається у пресрелізі на Phys.org.

Дослідники пояснюють короткострокове нагрівання атмосфери тим, що аерозолі, що викидаються в атмосферу, блокують сонячне світло, проте локдаун по всьому світу призвели до зменшення концентрації зважених часток у повітрі.

«У результаті поверхні планети досягло більше сонячного тепла, особливо у таких країнах як США і Росія. Температура над деякими ділянками поверхні Землі минулої весни була у середньому на 0,1 – 0,3 градуса Цельсія вище, ніж можна було очікувати від переважаючих погодних умов. Найбільш помітно це збільшення спостерігалося у районах, що характеризуються високим рівнем викидів аерозолів (на 0,37 градуса)», – йдеться у повідомленні.

У той час як аерозолі, як правило, освітлюють хмари і відображають тепло від Сонця назад у космос, вуглекислий газ і інші парникові гази надають протилежний ефект, утримуючи тепло біля поверхні планети і підвищуючи глобальну температуру.

Очікується, що невелике зниження викидів діоксиду вуглецю призведе до більш довгострокового ефекту, гальмуючого глобальне потепління.

Нагадаємо, що в Україну прийшло тимчасове потепління.Джерело статті: “https://glavcom.ua/world/observe/fahivci-z-ssha-zafiksuvali-nespodivaniy-efekt-vid-pandemiji-734715.html”

Автор:
Предыдущий материал

Всероссийский конкурс для педагогов «Палитра мастерства»

Следующий материал

Николай Беззубенко: салага-коррупционер из СБУ «всплыл»… в Офисе президента

Коментарии (0)