Зеленський назвав умови отримання президентських грантів на навчання за кордоном

За результатами ЗНО в Україні передбачено 250 стипендій

Президент України Володимир Зеленський анонсував щорічні президентські гранти на здобуття вищої освіти українськими студентами у вищих навчальних закладах США, Великобританії, Німеччини, Франції, Канади, Японії, Китаю, Південної Кореї та інших країн. Про це він повідомив у відеозверненні у Facebook 29 січня.

Об этом сообщает Политика

Грант надаватимуть з умовою. Кожен студент обов’язково має повернутися до України після навчання і відпрацювати на державній службі три роки, уточнив президент.

"Ми боремося за нашу талановиту молодь, за те, щоб у майбутньому вона працювала на благо України, і будемо підтримувати її, як тільки можемо", – додав він.

https://www.facebook.com/zelenskiy95/videos/2741442226106136/

Крім грантів, Зеленський пообіцяв, що після підписаного ним 28 січня указу "Про стипендії, премії та гранти президента України у сфері освіти" учасникам зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), який здобув високі результати, будуть щомісяця платити президентську стипендію в розмірі 10 тис.₴ Переможці всеукраїнських учнівських олімпіад отримають разову премію в розмірі 20 тис. грн, а ті, хто виграв міжнародні олімпіади, – 100 тис.₴

Уряд зараз затверджує порядок нарахування цих стипендій. Як зазначив президент, за результатами ЗНО передбачено 250 стипендій для 10 учнів із кожного регіону України.

"Кожен із цих учнів буде отримувати стипендію 10 тис. грн щомісяця. Тобто всього кожен отримає 120 тис. грн на рік", – підрахував Зеленський.

Стипендію надаватимуть за умови, що дитина вибирає і вчиться в українському вищому навчальному закладі. Окремо він додав, що переможці всеукраїнських і міжнародних олімпіад також отримують щомісячні стипендії від президента.

Сесія ЗНО минулого року тривала з 25 червня до 17 липня. За цей час випускники склали ЗНО з математики (152,1 тис. осіб), української мови та літератури (275,08 тис.), фізики (22,2 тис.), англійської (105,1 тис.) та інших іноземних мов (2,2 тис.), історії України (178,7 тис.), біології (74,4 тис.), географії (92,9 тис.).

За даними Українського центру оцінювання якості освіти, 2020 року по всій Україні 200 балів із двох предметів здобуло 36 школярів, більшість із них (25) здобули найвищий бал із математики та фізики.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/zelenskij-nazvav-umovi-otrimannja-prezidentskih-grantiv-na-navchannja-za-kordonom-1537639.html”

Автор:
Предыдущий материал

У Мережі оприлюднили відео, зняте у палаці Путіна у Геленджику

Следующий материал

Омурбек Бабанов стал «политическим трупом»?

Коментарии (0)