Бобові перед приготуванням треба замочувати у воді з додаванням соку лимона, – дієтолог

Бобові перед приготуванням треба замочувати у воді з додаванням соку лимона, – дієтолог

Слід пам’ятати, що бобові містять фітати - речовини, що заважають засвоєнню мінеральних елементів

Об этом сообщает Ру Криминал

Вводьте у раціон бобові, наприклад, квасолю, горох, сочевицю, нут, радить дієтолог Світлана Фус, інформує UAINFO.org.

В чому їх харчова цінність?

По-перше, бобові джерело рослинного білка. Сочевиця, нут і квасоля - лідери за його вмістом. У приготованому вигляді ці бобові містять 5-8 г білка на 100 г продукту.

По-друге, вони містять складні вуглеводи, зокрема клітковину. Це важливо, так як раціон багатьох людей містить зазвичай в 2 рази менше клітковини від добової норми. А вона покращує виведення токсичних речовин із організму і в комбінації з білком надає відчуття ситості.

По-третє, бобові - джерело вітамінів та мінералів. Наприклад, деякі бобові, такі як сочевиця, мають високий вміст фолієвої кислоти, яка приймає участь у процесі кровотворення та необхідна для нервової системи.

Але слід пам’ятати, що бобові містять фітати - речовини, що заважають засвоєнню мінеральних елементів, зокрема заліза, цинку, кальцію, магнію, фосфору, та погіршують перетравлення білка. І що важливо, не тільки власного. Тому треба їх замочувати перед приготуванням у воді з додаванням соку лимона. Кислота руйнує частину фітатів і зменшує їх негативний вплив.

Хоча білок бобових засвоюється на 65-70%, порівняно з білком тваринного походження (м’ясо, яйця), який засвоюється на 90-95%, поєднання бобових з цільнозерновими крупами стане повноцінним джерелом всіх незамінних амінокислот.

Сочевицю, боби і маш можна зварити і подавати як доповнення до будь-якої страви. Їх можна додавати в салат, варити з ними супи і запікати з овочами. Ці продукти за складом можуть служити альтернативою м’ясним продуктам в щоденному меню.

Якщо у вас є проблеми з травленням, вживайте бобові невеликими порціями, правильно приготовані. Головне, найдіть ті, які вам підходять, із урахуванням їх переносимості.

Бобові - хороший вибір, вони повинні входити до вашого списку продуктів харчування.

Світлана ФУС, дієтологДжерело статті: “http://gazetavv.com/news/ukraine/1611613710-bobovi-pered-prigotuvannyam-treba-zamochuvati-u-vodi-z-dodavannyam.html”

Автор:

Tags

Похожие матриалы по тегу

Предыдущий материал

Столтенберг призвал страны НАТО поддерживать боеготовность для сдерживания России

Следующий материал

В Никополе задержали мужчину, бросившего взрывное устройство на территорию детского сада

Коментарии (0)