28.01.21 21:16 Премии 100 тысяч гривен для школьников с лучшими результатами ЗНО, ликвидация налоговой милиции в день начала работы нового правоохранительного органа - Бюро экономической безопасности, старт реформы корпоратизации Укроборонпрома и ограниче

Аналіз порядку денного пленарного засідання Верховної Ради, яке відбудеться у п’ятницю 29 січня 2021 року з 10:00 до 14:00 /всього 62 питання, але на розгляд законопроектів є лише 1,5 години, адже з 10 до 11:00 – питання до Уряду, з 12 до 12:30 перерва, а з 13 до 14:00 запити і різне/:

Об этом сообщает Алексей Пивоваров


!Детальніше про роботу Парламенту читайте в моєму Телеграм-каналі: https://t.me/frolovProParliament !


1. Година запитань до Уряду про стан та проблеми реалізації Закону України "Про соціальні послуги".


---


2. проект Закону 4090 (Д.Гетманцев) (перше читання, Комітет пропонує прийняти в цілому) ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ПРИКІНЦЕВИХ ТА ПЕРЕХІДНИХ ПОЛОЖЕНЬ ЗАКОНУ УКРАЇНИ "ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ ЩОДО ПОКРАЩЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОГО КЛІМАТУ В УКРАЇНІ" ЩОДО ТЕРМІНУ НАБРАННЯ ЧИННОСТІ ОКРЕМИМИ ПОЛОЖЕННЯМИ – змінює дату набрання чинності окремих положень Податкового кодексу України щодо діяльності органів податкової міліції, узгодивши дату її ліквідації з початком діяльності Бюро економічної безпеки. БЕБ має розпочати свою діяльність з дня прийняття рішення Кабміном, але не пізніше 6 місяців з дня набрання чинності ЗУ «Про Бюро економічної безпеки України».


ЗА (+) 4090: зберігається безперервний контроль за виконанням податкового законодавства; до створення БЕБ України боротьбу з порушеннями буде здійснювати податкова міліція.


ПРОТИ (-) 4090: припинення діяльності органів податкової міліції поставлено в залежність від дати набрання чинності ЗУ «Про Бюро економічної безпеки України»; додаткові витрати держбюджету на створення БЕБ України та ліквідацію податкової міліції.


---


3. Проект Постанови 4559 (С.Бабак) ПРО ПРЕМІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ ДЛЯ НАЙКРАЩИХ УЧАСНИКІВ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ НАВЧАННЯ, ЗДОБУТИХ НА ОСНОВІ ПОВНОЇ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ – пропонує заснувати 30 премій ВРУ для школярів, що найуспішніше склали ЗНО. Розмір премії 100 тис.₴


---


4. проект Закону 4613 (М.Радуцький) (друге читання, Комітет запланований на 9.30 29.01.21) – ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ЗАКОНУ УКРАЇНИ "ПРО ЛІКАРСЬКІ ЗАСОБИ" ЩОДО ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ ПІД ЗОБОВ’ЯЗАННЯ – передбачає, що у екстрених випадках (розповсюдження патогенних агентів, токсинів, хімічних речовин або випромінювань, під час епідемій та пандемій) держ.реєстрація лік.засобів може проводитись за новою процедурою – "під зобов’язання" у порядку, встановленому Урядом. При цьому, МОЗ прийматиме рішення про держреєстрацію лік.засобу лише при дотриманні усіх таких умов: 1) з об’єктивних причин відсутні повні дані про ефективність та безпеку лік.засобу, проте є дані про успішність доклінічних та окремих фаз клінічних випробувань із науково обґрунтованими доказами; 2) дозвіл на екстрене застосування був наданий компетентним органом США, Великої Британії, Швейцарії, Японії, Австралії, Канади, Китаю, Індії, принаймні однією країною ЄС або якщо цей лік.засіб перекваліфікований ВООЗ; 3) відома та потенційна користь лік.засобу переважає відомі та потенційні його ризики. Вказані положення будуть стосуватись виключно вакцини по COVID 19.


ЗА (+) 4613: забезпечить можливість початку вакцинації українців від COVID 19 в умовах відсутності нині передбачених законодавством повного реєстраційного досьє і завершених 3 та 4 стадій клінічних випробувань застосовуваних у розвинутих країнах світу вакцин; створює аналогічний до законодавства ЄС механізм реєстрації лік.засобів «під зобов’язання».


ПРОТИ (-) 4613: покладає на заявника (тобто, наприклад, виробника вакцини) зобов’язання не обов’язкового характеру; відсутня відповідальність заявника за не виконання взятих на себе зобов’язань; передбачена можливість продовження термінів виконання зобов’язань, що буде антистимулючим фактором виконати свої зобов’язання у встановлені строки; рішення про продовження таких строків прийматимуть посадові особи, які також оцінюють ефективність попереднього виконання, що може спричинити корупційні ризики; Комітет передбачає виключити таку умову держ.реєстрації: "не існує адекватної, схваленої та доступної альтернативи відповідному лік.засобу".


---


5. Проект Закону 3822 (І.Копитін) (перше читання, Комітет пропонує прийняти за основу) ПРО ОСОБЛИВОСТІ РЕФОРМУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВ ОБОРОННО-ПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ ДЕРЖАВНОЇ ФОРМИ ВЛАСНОСТІ – фактично закон про корпоратизацію Укроборонпрому, він визначає особливості перетворення Концерну «Укроборонпром» в акціонерне товариство, а державних унітарних підприємств, у тому числі казенних підприємств, що входять до складу Концерну, – в господарські товариства, управління і розпорядження їх майном, а також запровадження корпоративної моделі управління об’єктами державної власності в ОПК. Етапами перетворення будуть: підготовчий; перетворення Концерну в АТ (100% акцій у держ.власності в особі КМУ); утворення галузевих бізнес-об’єднань (ГБО) в формі АТ, а також утворення господарських товариств на базі дочірніх підприємств Концерну — управління ГБО здійснюватиме АТ.


ЗА (+) 3822: структурна перебудова та забезпечення розвитку інституційної спроможності ОПК; зміцнення технічного забезпечення вітчизняного ОПК;


ПРОТИ (-) 3822: положення про «незастосування» окремих положень цивільного та господарського законодавства при перетворенні та діяльності; відсутність належного контролю за реформуванням підприємств ОПК держ.власності та за цільовим використанням частки не сплаченого прибутку, який має йти на фін оздоровлення/іноваційність; можливість формування статутного капіталу АТ за рахунок коштів бюджету; не визначено максимальну величину винагороди членам Наглядової ради АТ;


---


6. проекти Законів 3009а (С.Іонушас), 3009а-1 (М.Павлюк), 3009а-2 (Г.Мамка) (перше читання, Комітет пропонує прийняти за основу 3009а) ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО КРИМІНАЛЬНОГО ПРОЦЕСУАЛЬНОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ У ЧАСТИНІ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ФУНКЦІЙ ПРОКУРАТУРИ – проект 3009а доповнює КПК новими термінами; розширює повноваження прокурора; передбачає обов’язкову участь прокурора у суді, під час розгляду клопотання про скасування арешту майна, крім випадків письмового провадження; скасовується зобов’язання щодо закриття проваджень де жодній особі не було повідомлено про підозру щодо тяжкого/особливо тяжкого злочину проти життя та здоров’я особи у разі спливу строку розслідування; збільшує у 10 разів розмір завданої шкоди задля віднесення розслідування до підслідності НАБУ — до 11 млн.грн.


ЗА (+) 3009а: удосконалення положень КПК; практична реалізація конституційних змін та приведення процесуальних функцій прокурора, визначених у КПК України, у відповідність до Закону України «Про внесення змін до Конституції України» (щодо правосуддя).


ПРОТИ (-) 3009а: фактичне повернення прокуратурі функції досудового розслідування; можливі зловживання з боку слідчих/прокурорів шляхом надання їм права суб’єктивного визначення достатності даних про злочин в заяві/повідомленні для внесення в ЕРДР; розширення повноважень прокурорів в частині надання доступу до баз даних.


---


7. Проект Закону 4229 (Д.Маслов) (перше читання, Комітет пропонує прийняти в цілому з пропозиціями Комітету) ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ЗАКОНУ УКРАЇНИ "ПРО СУДОУСТРІЙ І СТАТУС СУДДІВ" ТА ЗАКОНУ УКРАЇНИ "ПРО ВИЩУ РАДУ ПРАВОСУДДЯ" ЩОДО ЗАВЕРШЕННЯ КОНКУРСНИХ ПРОЦЕДУР НА ЗАЙНЯТТЯ ПОСАД СУДДІВ МІСЦЕВИХ СУДІВ — передбачає завершення розпочатих раніше Вищою кваліфікаційною комісією суддів конкурсів силами Вищої ради правосуддя (до дня формування повноважного складу ВККС), в т.ч. проведення та завершення спец.перевірки, оголошення, проведення та визначення результатів конкурсів для кандидатів, і без рекомендації ВККС вносити подання Президентові України про призначення судді на посаду.


ЗА (+) 4229: захист прав кандидатів на посаду судді місцевого суду в умовах припинення повноважень членів ВККС, заповнення вакантних посад суддів та забезпечення прав громадян на доступ до правосуддя.


ПРОТИ (-) 4229: повторне складання іспиту кандидатами, які в результаті складання кваліфікаційного іспиту набрали менш ніж 75% максимально можливого балу; без мінімального порогу допуску до перездачі іспиту, тобто навіть з 1% дає другий шанс для дуже слабких кандидатів.


---


8. проект Закону 3805 (О.Горенюк) (перше читання, Комітет рекомендує прийняти за основу) ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО КОДЕКСУ УКРАЇНИ ПРО АДМІНІСТРАТИВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ ТА КРИМІНАЛЬНОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ ЩОДО ПОСИЛЕННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ПОРУШЕННЯ ПОРЯДКУ ВИДАЛЕННЯ ЗЕЛЕНИХ НАСАДЖЕНЬ – посилює адмін.відповідальність за знищення/пошкодження зелених насаджень чи інших об’єктів озеленення, що не віднесені до лісового фонду, шляхом збільшення розмірів штрафів в 10 разів (1700 – 8500₴), встановлює кримінальну відповідальність за знищення або пошкодження зелених насаджень.


ЗА (+) 3805: приведення штрафів до тих розмірів, за які держава зможе частково покрити нанесені збитки, посилення відповідальності за незаконну вирубку зелених насаджень.


ПРОТИ (-) 3805: поширення незаконної вирубки набуло таких масштабів здебільшого через відсутність невідворотності покарання, а не через замалу відповідальність.


---


9. проект Закону 3716 (П.Павловський) (перше читання, Комітет рекомендує за основу) ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ПОВІТРЯНОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ ЩОДО УДОСКОНАЛЕННЯ ЗАКОНОДАВЧОГО ВРЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ БЕЗПІЛОТНИХ ПОВІТРЯНИХ СУДЕН ЦИВІЛЬНОЇ АВІАЦІЇ — визначає терміни «безпілотна авіаційна система», «безпілотне повітряне судно», «дистанційний пілот»; передбачає, що авіаційні правила визначають вимоги до компетентностей дистанційного пілота, його підготовки, перепідготовки, підтвердження/відновлення та підвищення кваліфікації, а також, обов’язковість страхування відповідальності за шкоду, заподіяну третім особам експлуатантом безпілотного повітряного судна; встановлює необов’язковість отримання сертифіката експлуатанта для використання БПС.


ЗА (+) 3716: виокремлює вимоги до експлуатантів БПС, підвищує рівень їх обізнаності та відповідальність, зменшує складність вимог до БПС, що дозволить бізнесу використовувати «дрони».


ПРОТИ (-) 3716: деякі положення проекту сформульовані некоректно.


---


10. проект Закону 3742 (Ю.Кісєль) (перше читання, Комітет рекомендує прийняти за основу) ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ДЕЯКИХ ЗАКОНОДАВЧИХ АКТІВ УКРАЇНИ ЩОДО ОКРЕМИХ ПИТАНЬ ЗДІЙСНЕННЯ ГАБАРИТНО-ВАГОВОГО КОНТРОЛЮ – врегульовує питання габаритно-вагового контролю (ГВК) та стягнення сплати за проїзд перевантаженими фурами; встановлює вимоги до оформлення ТТН, запроваджує електронний реєстр накладних; встановлює права/обов’язки вантажовідправника та отримувача; в 10 разів (до 1 тис. НМДГ) збільшує штрафи за перевезення вантажів/пасажирів без документів, а також вводить відповідальність за відмову від передачі документів уповноваженим особам; диференціює відповідальність за ступенем «перегрузу» на 6 категорій: до 2%, 2-5%, 5-10%, 10-20%, 20-30%, понад 30%.


ЗА (+) 3742: врегулювання прав та обов’язків учасників вантажовідправлення; вдосконалення ГВК сприятиме меншій зношеності дорожнього покриття, як наслідок економії коштів на утримання та ремонт автодоріг.


ПРОТИ (-) 3742: видатки держави на виконання вимог проекту; суттєве збільшення штрафів буде обтяжливим для перевізників; проект 3742 системно пов’язаний з проектом 3743, але вони не розглядаються разом.


---


11. проекти Законів 3236 (С.Демченко) та 3236-1 (Д.Гетманцев) (перше читання, Комітет пропонує 3236-1 прийняти за основу) ПРО ВНЕСЕСННЯ ЗМІН ДО ДЕКРЕТУ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ "ПРО ДЕРЖАВНЕ МИТО" – 3236-1 збільшує ставки держ.мита за вчинення нотаріальних дій — за посвідчення заповіту в 50 разів; за засвідчення вірності копій документів, справжності кожного підпису, за видачу дублікатів посвідчених документів, за реєстрацію та розірвання шлюбу в 100 разів.


ЗА (+) 3236: додаткові надходження до бюджету.


ПРОТИ (-) 3236: додаткове фін.навантаження на українців, негативний соціальний ефект в суспільстві.


---


12. проект Закону 4486 (Р.Стефанчук) (перше читання, Комітет пропонує прийняти за основу) ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ДЕЯКИХ ЗАКОНІВ УКРАЇНИ ЩОДО СТАТУСУ НАЦІОНАЛЬНОГО ТА ЕФЕКТИВНОГО УПРАВЛІННЯ ЗАКЛАДАМИ ОСВІТИ І ДЕРЖАВНИМ МАЙНОМ – надання закладам вищої освіти статусу "національного", а науковим установам – "національного наукового центру" відбуватиметься лише Указом Президента за пропозицією МОН; впорядковує використання майна державними та комунальними закладами освіти – щорічний облік і звітування органу управління, можливість передачі майна іншому закладу, а у випадку невикористання впродовж 3 років можливість приватизації такого майна.


ЗА (+) 4486: впорядкування мережі закладів освіти, процедури управління державним та комунальним майном (оренда, безоплатне користування, приватизація тощо); розвиток освітнього потенціалу


ПРОТИ (-) 4486: відсутність у Конституції повноважень Глави держави надавати статус національного відповідним закладам; неузгодженість між собою норм проекту зі ст. 80 Закону «Про освіту» згідно якої об’єкти та майно державних і комунальних закладів освіти не підлягають приватизації чи використанню не за освітнім призначенням.


---


13. проект Закону 2805-Д (А.Ніколаєнко) (перше читання, Комітет пропонує прийняти за основу) ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ДЕЯКИХ ЗАКОНОДАВЧИХ АКТІВ УКРАЇНИ ЩОДО ФУНКЦІОНУВАННЯ ТА ОБІГУ АГРАРНИХ РОЗПИСОК — аграрні розписки визначаються як боргові неемісійні цінні папери у формі електронного документу в Реєстрі аграрних розписок або в бездокументарній формі у вигляді облікових записів на рахунках в цінних паперах в системі депозитарного обліку цінних паперів; розширюється перелік суб’єктів, які можуть видавати аграрні розписки; оновлюються обов’язкові реквізити аграрних розписок тощо.


ЗА (+) 2805-Д: розширення кіл виробників сільськогосподарської продукції та кредиторів за агарними розписками; доступ інвесторів до інформації, що міститься в Депозитарній системі України; особливі вимоги до осіб, які бажають бути кредитором/боржником за такою розпискою.


ПРОТИ (-) 2805-Д: не визначено коло осіб, які разом з боржником несуть солідарну відповідальність за аграрною розпискою; звуження впливу КМУ щодо діяльності і функціонування реєстру аграрних розписок.


---


14. Проект Закону 0850 (І.Алексеєв НДУ 8 скл.) (друге читання, Комітет пропонує прийняти в цілому) ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ДЕЯКИХ ЗАКОНОДАВЧИХ АКТІВ УКРАЇНИ (ЩОДО ЄДИНОЇ ПРАВОВОЇ ДОЛІ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ ТА РОЗМІЩЕНОГО НА НІЙ ОБ’ЄКТА НЕРУХОМОСТІ) — врегульовує перехід прав користування земельною ділянкою, зокрема, встановлює процедуру за якою набуття права власності на об’єкт нерухомості забезпечує новому власнику також права на земельну ділянку, на якій розміщений відповідний об’єкт без будь-якої кореляції між розмірами і вартістю придбаного об’єкта нерухомості та розмірами і вартістю земельної ділянки, на якій він розміщений.


ЗА (+) 0850: спростить процедуру переходу права користування земельною ділянкою у разі набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, що розміщені на ній; можливість для громадян у позасудовому порядку набути право власності та зменшення навантаження на суди.


ПРОТИ (-) 0850: заволодіння земельними ділянками, розмір та вартість яких є неадекватно великі порівняно з розміщеними на них об’єктами нерухомості; порушення принципу самостійності об’єктів, які встановлені Земельним та Цивільним кодексами; виникнення прав власності/користування земельною ділянкою без вчинення щодо неї окремого правочину може бути використано для незаконного прихованого продажу земель; значне зменшення здійснення нотаріусами правочинів зменшить надходження до бюджету


---


15. проект Закону 3987 (Кабмін), (перше читання, Комітет пропонує прийняти за основу) ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ДЕЯКИХ ЗАКОНІВ УКРАЇНИ ЩОДО ВНЕСЕННЯ ДО ДЕРЖАВНОГО ЗЕМЕЛЬНОГО КАДАСТРУ ВІДОМОСТЕЙ ПРО ДЕРЖАВНИЙ КОРДОН УКРАЇНИ – встановлює порядок внесення та конкретизує відомості про державний кордон України, які вносяться до Держ. зем. Кадастру; дозволяє внести до ДЗК відомості про державний кордон України відповідно до затверджених документів демаркації (редемаркації, делімітації) державного кордону України; приводить повноваження ВРУ у ЗУ «Про землеустрій» у відповідність до статті 85 Конституції України.


ЗА (+) 3987: внесення відомостей про кордон до ДЗК, чітко регламентований порядок та набір відомостей, що мають бути внесені;


ПРОТИ (-) 3987: «демаркація», «редемаркація», «делімітація» не встановлені в законодавстві України, в змінах, також, чітко не встановлено держ. орган, який має затверджувати документи демаркації (редемаркації, делімітації) державного кордону; також йдеться про електронний документ, що містить відомості про державний кордон України, але знову ж не зовсім зрозуміло, який орган має складати такий документ;


---


16. проект Закону 2024 (Ю.Тимошенко) (друге читання, Комітет рекомендує прийняти в цілому) ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО СТАТТІ 18-7 ЗАКОНУ УКРАЇНИ "ПРО ДЕРЖАВНУ ДОПОМОГУ СІМ’ЯМ З ДІТЬМИ" ЩОДО ПІДВИЩЕННЯ РОЗМІРІВ ДОПОМОГИ ДЛЯ ДІТЕЙ ІЗ ТЯЖКИМИ ХВОРОБАМИ – допомога для тяжкохворих дітей виплачується у розмірі 2 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку (раніше був 1).


ЗА (+) 2024: підвищення соціального захисту дітей, що найбільше потребують допомоги.


ПРОТИ (-) 2024: видатки з держбюджету, підтримка здоров’я тяжкохворих коштує набагато більше за ці видатки.


---


17. Проект Постанови 4479 (І.Костанкевич) ПРО ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ УКРАЇНЦІВ, ЯКІ РЯТУВАЛИ ЄВРЕЇВ ПІД ЧАС ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ – пропонує становити 14 травня День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни;


---


18. проект Закону 2234 (І.Негулевський) (перше читання, Комітет рекомендує прийняти за основу) ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ДЕЯКИХ ЗАКОНОДАВЧИХ АКТІВ УКРАЇНИ ЩОДО ВИЗНАЧЕННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ЦІНОУТВОРЕННЯ В БУДІВНИЦТВІ АВТОМОБІЛЬНИХ ДОРІГ ЗАГАЛЬНОГО КОРИСТУВАННЯ – надає право Мінінфраструктури затверджувати методики та нормативи визначення вартості будівництва автомобільних доріг загального користування з урахуванням галузевої специфіки.


ЗА (+) 2234: адаптації вітчизняної системи ціноутворення в будівництві автомобільних доріг загального користування до кращих світових практик.


ПРОТИ (-) 2234: запропонована редакція повноважень ЦОВВ, на відміну від діючої норми, не враховує джерела фінансування робіт.


---


19. проект Закону 3045-1 (О.Кулініч) (перше читання, Комітет пропонує відхилити) ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ДЕЯКИХ ЗАКОНІВ УКРАЇНИ (ЩОДО ВДОСКОНАЛЕННЯ ПОРЯДКУ ДІЯЛЬНОСТІ ТРЕТЕЙСЬКИХ СУДІВ ТА ПІДВИЩЕННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ТРЕТЕЙСЬКИХ СУДДІВ З МЕТОЮ ВІДНОВЛЕННЯ ДОВІРИ ДО ТРЕТЕЙСЬКОГО РОЗГЛЯДУ) – визначає Мінюст єдиним суб’єктом державної реєстрації постійно діючих третейських судів (раніше мали право і територіальні органи Мінюсту); встановлює вимоги, що для реєстрації суду потрібен буде висновок Третейської палати України (ТПУ) щодо відповідності вимогам ЗУ «Про третейські суди» та про забезпечення такого суду приміщенням та матеріально-технічною базою; змінює порядок утворення ТС; встановлює добровільність виконання сторонами рішення ТС для вирішення конкретного спору (ad hoc); поширює юрисдикції адмінсудів на справи щодо оскарження актів, дій та бездіяльності Третейської палати; розширює компетенції Всеукраїнського з’їзду третейських суддів щодо порядку утворення ТС та вимог до його засновника, складу (11 осіб), повноважень та порядку утворення і функціонування Третейської палати.


ЗА (+) 3045-1: обмеження можливості чинному судді суду України бути третейським суддею; розширення підвідомчості справ до ТС, що розвантажить суди України; врегульовання порядку притягнення до дисциплінарної відповідальності третейського судді.


ПРОТИ (-) 3045-1: частина положень збігається з проектами 3411 та 3460; встановлення порядку функціонування Третейських судів та Третейської палати віднесено до компетенції Всеукраїнського з’їзду третейських суддів.


---


20. проект Закону 3411 (Кабмін) (перше читання, Комітет пропонує прийняти за основу) ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ДЕЯКИХ ЗАКОНІВ УКРАЇНИ ЩОДО ВДОСКОНАЛЕННЯ ПОРЯДКУ УТВОРЕННЯ ТА ДІЯЛЬНОСТІ ТРЕТЕЙСЬКИХ СУДІВ З МЕТОЮ ВІДНОВЛЕННЯ ДОВІРИ ДО ТРЕТЕЙСЬКОГО РОЗГЛЯДУ – встановлює вимоги до третейського суду, організацій при яких такі суди можуть утворюватися, до інформації, що має бути розміщена на веб-сайті суду; пропонує, що для реєстрації суду потрібен буде висновок Третейської палати України (ТПУ) щодо відповідності вимогам ЗУ «Про третейські суди»; скасовує обмеження щодо розгляду третейським судом справ у спорах щодо нерухомого майна; дозволяє електронну форму позовної заяви; строк оскарження ухвали про відмову у видачі виконавчого документа збільшується до 20 днів (було 15); розширює повноваження Третейської палати.


ЗА (+) 3411: вдосконалення діяльності третейських судів потенційно сприятиме відновленню довірю до таких судів; приведення норм профільного ЗУ у відповідність до ЦПК, ГПК; розширення підвідомчості справ, які можуть розглядати третейські суди; зменшення навантаження на загальні суди.


ПРОТИ (-) 3411: частина положень збігається з 3045-1; ТПУ є самоврядною організацією, тому надання/не надання висновку плати не може бути визначальною умовою для Мінюсту в питання реєстрації/відмови в реєстрації Третейського суду.


---


21. проект Закону 3460 (М.Дирдін) (перше читання, Комітет пропонує відхилити) ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ЗАКОНУ УКРАЇНИ "ПРО ТРЕТЕЙСЬКІ СУДИ" ЩОДО ПРИВЕДЕННЯ НОРМ ЗАКОНУ ДО ВИМОГ МІЖНАРОДНИХ ПРАВИЛ АРБІТРАЖУ ТА ЧИННОГО ЗАКОНОДАВСТВА, ПІДВИЩЕННЯ ПРОЗОРОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ ТРЕТЕЙСЬКИХ СУДІВ, РОЗШИРЕННЯ ЇХ ВИКОРИСТАННЯ ЮРИДИЧНИМИ ТА ФІЗИЧНИМИ ОСОБАМИ – приводить у відповідність з ЦПК та ГПК підвідомчість та підсудність справ, пов’язаних з третейським розглядом; розширює коло справ що можуть розглядатися Третейський суд (далі – ТС), зокрема щодо захисту прав споживачів; зобов’язує публікувати основні відомості про ТС на їх офіційній вебсторінці; строк оскарження ухвали про відмову у видачі виконавчого документа збільшується до 20 днів (було 15); не підлягають оскарженню ували про примусове виконання рішення ТС.


ЗА (+) 3460: розширення підвідомчості справ до ТС, що розвантажить суди України; підвищення прозорості у діяльності ТС; виключення норми про створення та регулювання організації третейського самоврядування.


ПРОТИ (-) 3460: частина положень збігається з 3411 та 3045-1.


---


22. проекти Законів 4187 (П.Якименко) 4187-1 (О.Бондаренко) (перше читання, Комітет рекомендує прийняти 4187 за основу) ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ДЕЯКИХ ЗАКОНОДАВЧИХ АКТІВ УКРАЇНИ ЩОДО ПІДТРИМКИ РОЗВИТКУ ВІТЧИЗНЯНИХ ГАЛУЗЕЙ НАДРОКОРИСТУВАННЯ – пропонує утворення Інтерактивної карти корисних копалин України з розміщенням її в мережі Інтернет та відомостями про Державний фонд надр та Державний фонд родовищ корисних копалин; запровадити новий вид користування надрами — для геологічного вивчення з подальшим видобуванням корисних копалин; скасовується постійне надрокористування; збільшується із 5 років до 20 років строк короткострокового користування надрами; визначається порядок надання спеціальних дозволів на користування надрами, їх переоформлення через спеціальний електронний кабінет; надається право продавати, використовувати у вигляді застави або в інший спосіб відчужувати права користування надрами, передавати їх до статутних капіталів.


ЗА (+) 4187: зменшується зарегульованість галузі; встановлюється вичерпний перелік випадків надання спеціального дозволу без проведення аукціону; скасування постійного користування надрами підвищить конкурентність, сприяти збільшенню видобутку корисних копалин та розвитку суміжних галузей з переробки сировини.


ПРОТИ (-) 4187: норма про відчуження права користування надрами іншим особам може призвести до втрати державою контролю у сфері надрокористування, ускладнить адміністрування рентної плати за користування надрами, створить умови для ухилення від її сплати та ризик зменшення надходжень до бюджетів; скасування вимоги проведення оцінки впливу на довкілля на ділянках бурштиноносних надр та скасування погодження місцевими громадами надання у користування місцевих корисних копалин може негативно вплинути на довкілля.


---


23. проекти Законів 3908 (І.Констанкевич) 3908-1 (М.Бардіна) (перше читання, Комітет рекомендує прийняти 3908-1 за основу) ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО КОДЕКСУ УКРАЇНИ ПРО АДМІНІСТРАТИВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ ЩОДО ПОСИЛЕННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ВЧИНЕННЯ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА ТА НАСИЛЬСТВА ЗА ОЗНАКОЮ СТАТІ – 3908 збільшує штрафи за домашнє насильство в 100 разів (буде 17-68 тис.₴). 3908-1 додає санкцію у вигляді суспільно корисних робіт з одночасним спрямуванням коштів за виконання таких робіт постраждалій особі, пропонує притягувати військових за вчинення цього злочину на загальних підставах, а не на підставі дисциплінарного статуту; встановлює термін розгляду таких справ 6 місяців (було 3) та дозволяє розглядати без присутності порушника, якщо він належно повідомлений.


ЗА (+) 3908-1: збільшений термін розгляду справ сприятиме відходу від практики, коли порушники уникають відповідальності; фінансова підтримка жертв та постраждалих.


ПРОТИ (-) 3908-1: санкція у вигляді суспільно корисних робіт важко реалізується на практиці, оскільки в селах та містечках може не бути такої роботи, а оплата відбувається за рахунок місцевих бюджетів, у яких часто не закладаються кошти на такі цілі.


---


24. проект Закону 3335-1-д (Г.Янченко) (перше читання, Комітет рекомендує прийняти за основу) ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ДЕЯКИХ ЗАКОНОДАВЧИХ АКТІВ ЩОДО ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ НАЦІОНАЛЬНОГО АГЕНТСТВА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ВИЯВЛЕННЯ, РОЗШУКУ ТА УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ, ОДЕРЖАНИМИ ВІД КОРУПЦІЙНИХ ТА ІНШИХ ЗЛОЧИНІВ – забезпечує прозорість роботи Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА); забороняє продаж (реалізацію) активів, що передані в управління АРМА, до набрання вироку законної сили і лише за відповідною ухвалою суду (окрім майна, яке швидко псується або відносно якого власник надав письмову згоду на його реалізацію); сама реалізація конфіскованих активів відбуватиметься на електронних майданчиках на конкурентних умовах; забезпечує участь уповноваженої особи АРМА у процесі судового провадження.


ЗА (+) 3335-1-д: захист власників майна від свавілля АРМА та інших правоохоронних та судових органів щодо розпродажу активів без обвинувального вироку суду щодо власників цього майна; підвищення ефективності роботи АРМА; збільшення надходжень до держбюджету від реалізації активів.


ПРОТИ (-) 3335-1-д: відсутність гарантій збереження персональних даних від розголошення при наданні АРМА повноважень безпосереднього доступу до конфіденційних даних з систем, реєстрів і банків даних (у т.ч. з обмеженим доступом) держателем яких є державні органи, ОМС; додаткові бюджетні витрати на реалізацію закону; суперечливість деяких положень проекту; зміни до КПК потрібно вносити окремим законом.


---


25. проект Закону 3633 (А.Кожем’якін) (друге читання, Комітет пропонує прийняти в цілому) ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО КРИМІНАЛЬНОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ ЩОДО ПОСИЛЕННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ВЧИНЕННЯ КРИМІНАЛЬНИХ ПРАВОПОРУШЕНЬ ПРОТИ ЖУРНАЛІСТІВ – посилює кримінальну відповідальність за погрозу вбивством, насильством, знищенням чи пошкодженням майна, по відношенню до журналістів, їх близьких родичів та членів їх сімей, а також умисне побиття або нанесення тілесних ушкоджень різної ступені тяжкості у зв’язку із здійсненням їх професійної діяльності. Посилює відповідальність у вигляді штрафу за перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.


ЗА (+) 3633: посилить захист журналістів, а також їх близьких родичів та членів їх сімей, в т.ч. від нападу


ПРОТИ (-) 3633: посилення штрафів у 10 разів буде мати досить обмежений вплив на динаміку злочинів проти журналістів, оскільки більш ефективним показником для захисту мали б стати високі показники розслідування злочинів проти журналістів та притягнення винних до кримінальної відповідальності, а саме: вироки судів; посилення відповідальності може не призвести до реального захисту, через порушення принципу невідворотності покарання.


---


26. проект Закону 3755 (О.Бондаренко) (друге читання, Комітет рекомендує прийняти в цілому) ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО КОДЕКСУ УКРАЇНИ ПРО АДМІНІСТРАТИВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ ЩОДО ПОСИЛЕННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА У СФЕРІ ЗАХИСТУ ПРИРОДНИХ ЕКОСИСТЕМ ВІД ПОЖЕЖ — пропонується посилення адмін. відповідальності, усунення дисбалансу між фактичним розміром заподіяної навколишньому природному середовищу шкоди та розміром санкцій, а також підвищення ефективності держ. управління та здійснення держ. контролю у цій сфер.


ЗА (+) 3755: розширено компетенцію органів рибохорони, залізничного транспорту; збалансування розміру штрафних санкцій за розміром заподіяної шкоди;


ПРОТИ (-) 3755: відсутність належного державного контролю та дієвих важелів впливу стосовно правопорушників, які фактично створюють умови для виникнення пожеж;


---


27. проект Закону 3952 (Р.Стефанчук) (перше читання, Комітет рекомендує прийняти за основу) ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ДЕЯКИХ ЗАКОНОДАВЧИХ АКТІВ ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІДКРИТОСТІ ІНФОРМАЦІЇ ПРО РОЗМІР ОПЛАТИ ПРАЦІ В ДЕРЖАВНИХ КОМПАНІЯХ – зобов’язує держпідприємства, держкомпанії, господарські товариства, 50% статутного капіталу яких належить державі або територіальній громаді, та юр.особи публічного права публікувати інформацію про зарплату, винагороду керівника (заступника), членів наглядових рад та виконавчого органу, в т.ч. про принципи формування та розміри зарплати та інших винагород, а також публікувати інформацію про орг.структуру, місію, функції, повноваження, основні завдання, напрями діяльності та фінансові ресурси (структуру та обсяг бюджетних коштів, порядок та механізм їх витрачання.


ЗА (+) 3952: посилює прозорість суб’єктів державного сектору економіки; надає громадянам доступ до інформації, полегшує моніторинг діяльності таких суб’єктів, що сприятиме підвищенню довіри до влади;


ПРОТИ (-) 3952: не врахування комунальних підприємств у колі суб’єктів, що мають оприлюднювати відповідну інформацію; не визначена процедура контролю з боку органів управління за вчасне та належне оприлюднення розпорядниками інформації на їх веб-сайтах, а також та порядок накладення санкцій за невиконання встановлених зобов’язань.


---


28. проект Закону 4079 (Кабмін) (перше читання, Комітет пропонує прийняти за основу) – ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ЗАКОНУ УКРАЇНИ "ПРО ГЕОГРАФІЧНІ НАЗВИ" ЩОДО УДОСКОНАЛЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ, ПОВ’ЯЗАНОЇ ІЗ ВСТАНОВЛЕННЯМ, УНОРМУВАННЯМ, ОБЛІКОМ, РЕЄСТРАЦІЄЮ, ВИКОРИСТАННЯМ ТА ЗБЕРЕЖЕННЯМ ГЕОГРАФІЧНИХ НАЗВ – унормовує облік, реєстрацією, використанням та збереженням географічних назв, упорядковує та розмежовує повноважень органів державної влади та ОМС, суб’єктів господарювання.


ЗА (+) 4079: скасування застарілої системи; функціонування реєстру географічних назв в електронному вигляді підвищить його ефективність, створить безперешкодний та безкоштовний доступ до реєстру в он-лайн форматі; більша ефективність держорганів та ОМС – швидші рішення щодо встановлення та реєстрації географічних назв.


ПРОТИ (-) 4079: надання декільком органам подібних повноважень, в т.ч. з проведення експертизи пропозицій та рішень органів державної влади може створити деякі бюрократичні бар’єри та вимагатиме додаткових витрат з державного бюджету.


---


29. проект Закону 3337 (О.Дунда) (перше читання, Комітет рекомендує прийняти за основу) ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ЗАКОНУ УКРАЇНИ "ПРО РЕГУЛЮВАННЯ МІСТОБУДІВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ" ЩОДО ГЕНЕРАЛЬНОЇ СХЕМИ ПЛАНУВАННЯ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ – визначає основні засади планування території на державному рівні, порядок прийняття рішення про розроблення Генеральної схеми, визначення розробника, замовника, переліку вихідних даних та порядку забезпечення ними, інструменти моніторингу та контролю реалізації документації з планування.


ЗА (+) 3337: функціонування Генеральної схеми на основі провідних геоінформаційних технологій; удосконалення правового регулювання у сфері містобудівної діяльності.


ПРОТИ (-) 3337: неврегульованість питання технічного розміщення, функціонування та адміністрування Генеральної схеми як «інтерактивної системи комплексу геопросторових моделей».


---


30. Проект Закону 3793 (Б.Приходько) (перше читання, Комітет рекомендує прийняти за основу) ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ЗАКОНУ УКРАЇНИ "ПРО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МАСШТАБНОЇ ЕКСПАНСІЇ ЕКСПОРТУ ТОВАРІВ (РОБІТ, ПОСЛУГ) УКРАЇНСЬКОГО ПОХОДЖЕННЯ ШЛЯХОМ СТРАХУВАННЯ, ГАРАНТУВАННЯ ТА ЗДЕШЕВЛЕННЯ КРЕДИТУВАННЯ ЕКСПОРТУ" ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ ЕКСПОРТНО-КРЕДИТНОГО АГЕНТСТВА — розширює можливість ЕКА здійснювати страхування та перестрахування експортного факторингу; усуває ризик неконтрольованого навантаження на держбюджет; розширює сфери підтримки українського експорту — товарів з високою доданою вартістю; збільшує розмір статутного капіталу ЕКА до 2 млрд грн; встановлює, що контрольний пакет акцій у статутному капіталі ЕКА належить державі і не підлягає приватизації.


ЗА (+) 3793: повноцінне та ефективне функціонування ЕКА може стимулювати експорт української продукції; поліпшення торгівельного та платіжного балансу України.


ПРОТИ (-) 3793: визначення факторингу не відповідає визначенню в ЦК та не узгоджується з Конвенцією УНІДРУА про міжнародний факторинг; збільшення витрат з бюджету на ЕКА мінімум в 10 разів.


---


31. Проект Постанови 4243 (Г.Третьякова) ПРО ЗАХОДИ ЩОДО ЗАПРОВАДЖЕННЯ ЕЛЕКТРОННОГО РЕЄСТРУ ЛИСТКІВ НЕПРАЦЕЗДАТНОСТІ – встановлює низку завдань Кабінету Міністрів України щодо забезпечення функціонування Електронного реєстру листків непрацездатності в найближчі строки, зокрема, вжити заходів щодо прискорення розробки та внесення змін до відповідних нормативно-правових актів з метою впровадження Електронного реєстру листків непрацездатності, подати до ВР необхідні законопроекти та здійснити аудит ефективності використання коштів, виділених на впровадження цього реєстру.


Проблема із цим проектом постанови, що дати, передбачені, цим проектом, вже пройшли, а постанова не може прийматись у двох читаннях. Не практикується у ВР цього скликання також прийняття актів із озвучуванням поправок «з голосу».


---


32. проект Закону 0958 (О.Порошенко–НДУ 8 скл.) (друге читання, Комітет рекомендує прийняти в цілому) ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ДЕЯКИХ ЗАКОНОДАВЧИХ АКТІВ УКРАЇНИ ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ НАДМІРНОМУ ТИСКУ НА СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ ЗАХОДІВ ДЕРЖАВНОГО НАГЛЯДУ (КОНТРОЛЮ) ЗА ДОДЕРЖАННЯМ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ПРАЦЮ ТА ЗАЙНЯТІСТЬ НАСЕЛЕННЯ – позбавляє органи місцевого самоврядування повноважень щодо здійснення перевірок за додержанням підприємствами законодавства про працю та зайнятість населення (залишаться лише ініціювати такі перевірки); встановлює адмін.відповідальність посадових осіб органів державного нагляду (контролю) за винесення приписів, розпоряджень, рішень про накладення фінансових стягнень, якщо вони будуть скасовані в адміністративному чи судовому порядку.


ЗА (+) 0958: зменшення адміністративного тиску та фінансового навантаження на бізнес; визначення граничних строків накладення фінансових санкцій за порушення законодавства про працю та зайнятість населення; зменшення можливостей для зловживань з боку контролюючих органів

Автор:

Tags

Похожие матриалы по тегу

Предыдущий материал

Рада приняла постановление о соцзащите населения из-за повышения тарифов на жилищно-коммунальные услуги

Следующий материал

Константин Затулин изображает бурную деятельность за бюджетный счет

Коментарии (0)