Зеленський указом схвалив тюремне увʼязнення за недостовірне декларування

Президент Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони про посилення відповідальності за недостовірне декларування та неподання декларації.

Об этом сообщает Редакция news

Про це повідомляє Офіс президента.

Своїм указом Зеленський фактично погодився повернути кримінальну відповідальність і внесе на розгляд до Верховної Ради невідкладний законопроєкт, який був схвалений РНБО.

Документ пропонує повернути покарання до 2 років вʼязниці за брехню в деклараціях за наступними критеріями:

  • за внесення даних, що відрізняються від достовірних на суму від 500 до 2 000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (2 270 грн прожитковий мінімум) — штраф від 3 000 до 4 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ) або громадські роботи на строк від 150 до 240 годин, або позбавлення волі до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади на три роки;
  • за дані, що відрізняються на більш ніж 2 000 мінімумів — штраф від 4 000 до 5 000 НМДГ або роботи від 150 до 240 годин, або обмеження волі на строк до двох років (з можливістю позбавлення права обіймати певні посади на три роки);
  • за умисне неподання декларації — штраф від 2 500 до 3 000 мінімумів, роботи до 240 годин, або позбавлення волі до двох років з позбавленням права на посади.

4 грудня 2020 року Верховна Рада повернула кримінальну відповідальність за декларування недостовірної інформації — депутати ухвалили законопроєкт, який передбачає штраф та обмеження волі, але не увʼязнення. Тоді в Нацагентстві з питань запобігання корупції розкритикували цей документ за те, що в ньому немає пункту про позбавлення волі, та попросили Зеленського накласти вето.

Уже до кінця року глава Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що Зеленський планує подати до Ради законопроєкт, який передбачає позбавлення волі за брехню в деклараціях.Джерело статті: “https://babel.ua/news/58344-zelenskiy-vviv-v-diyu-rishennya-rnbo-pro-pozbavlennya-voli-za-nedostovirne-deklaruvannya”

Автор:

Tags

Похожие матриалы по тегу

Предыдущий материал

 Кабмин предлагает Раде установить ежегодный дедлайн на индексацию пенсий

Следующий материал

Власть сделала украинских граждан заложниками борьбы против Виктора Медведчука, - Чаплыга

Коментарии (0)