Через невигідні контракти із забудовниками держава може втратити 12 тис. квартир, які могли отримати військові та пільговики – нардеп Юрченко

Олександр Юрченко: Держава недоотримає приблизно дві третини від того, що мала отримати по тих об’єктах, які вже будуються на землях "Пущі- Водиці"

Держава недоотримає 12 тис. квартир унаслідок підписання невигідних контрактів на забудову землі "Пущі-Водиці" в Києві. Про це на своїй сторінці у Facebook 21 січня заявив нардеп Олександр Юрченко.

Об этом сообщает RuGate

"Є таке державне агропідприємство "Пуща-Водиця", керує ним Фонд державного майна України. ДП має великі масиви землі в Києві та навколо нього – і ця земля має велику вартість для девелоперів. Останні мінімум 7–10 років за ці ділянки йде запекла боротьба забудовників, які хочуть побудувати там мільйони квадратних метрів житла. У бік цього району – на Виноградар – зараз київська влада будує метро. В обмін на землю держава в особі підприємства та Фонду держмайна мала б отримати свою частку житла. Станом на зараз держпідприємство "Пуща-Водиця" має вкрай невигідні та явно корупційні угоди із забудовником. За цими угодами держава недоотримає тисячі квартир", – написав Юрченко.

За даними політика, загалом під забудову вже передано 306,5 га землі агрокомбінату "Пуща-Водиця", на площі 80 га вже ведуть будівництво. Ще на 119 га будівництво незабаром розпочнуть, зараз там триває так звана нульова стадія – проєктування, отримання дозволів тощо Розподіл квартир відбувається на стадії завершення проєктної документації та одержання дозволів на будівництво.

"За інвестиційними договорами "Пущі-Водиці" середньозважена доля держави становить 4,7% житлової площі об’єктів. При тому, що середньоринкова доля власника землі – 15%. Тобто держава недоотримає приблизно дві третини від того, що мала отримати по тих об’єктах, які вже будуються на землях "Пущі-Водиці", – вважав нардеп.

За його даними, уже розподілено площі 57,4 тис. м², на них будівництво вже розпочато, ще приблизно 117 тис. м² держава недоотримає за середньоринковими показниками.

"У грошах ці 117 тис. м² – це приблизно 2,3 млрд грн (якщо рахувати за середньозваженою ціною в 21 тис. грн за 1 м² без ПДВ для об’єктів, які введено в експлуатацію, та 18 тис. грн без ПДВ для тих, що на стадії будівництва). У квартирах – це від 2,5 до 3 тис. однокімнатних квартир, – стверджує народний депутат. – Орієнтовна площа об’єктів на нульовій стадії (будівництво ще не розпочате) – 4 млн 116 тис. м², доля державного підприємства – 191 тис. м², недоотримано приблизно 426 тис. м². Тобто на наших очах державу планують "кинути" ще приблизно на 9–10 тис. однокімнатних квартир за цінами на нульовій стадії. У грошах це приблизно 5,2 млрд₴ Загалом тільки на забудові землі одного держпідприємства державу вже "кинули" на 2,3 млрд і планують ще "докинути" на 5,2 млрд. Загалом сума збитків виходить 7,5 млрд грн або приблизно 12 тис. однокімнатних квартир", – заявив Юрченко.

Він зазначив, що це житло могли б отримати ті, хто роками стоїть у чергах на житло – військові, родичі загиблих, колишні заручники бойовиків, переселенці, лікарі й учителі.

"Це борг держави перед тими, на кого вона спирається. У Фонді держмайна це нікого не хвилює. У грудні відбувся конкурс на посаду директора агрокомбінату "Пуща-Водиця", виграв Юрій Іоананов. Із нетерпінням чекаю, як [голова Фонду держмайна Дмитро] Сенниченко з Іоанановим ініціюють розрив або перегляд договорів із забудовником на користь держави, – заявив політик. – Укотре пересвідчуюся в тому, що НАБУ переслідує лише невинних! Дуже прошу пана [директора НАБУ Артема] Ситника, якого офіційно визнали корупціонером, нарешті звернути увагу на справжні, а не вигадані злочини, скоєні держслужбовцями (якщо він ще не в "долі").

https://www.facebook.com/yurchenko211/posts/4129639737065342

Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/cherez-nevigidnih-kontraktiv-iz-zabudovnikami-derzhava-mozhe-vtratiti-12-tis-kvartir-jaki-mogli-otrimati-vijskovi-i-pilgoviki-nardep-jurchenko-1536704.html”

Автор:
Предыдущий материал

Запорожские спасатели провели рейд по местам зимней рыбалки (ФОТО)

Следующий материал

Он бил, она «чистила» карманы: суд наказал чету в Запорожской области

Коментарии (0)