Вчені виявили новий білок, через який коронавірус вражає бронхи, – дослідження

Вчені виявили новий білок, через який коронавірус вражає бронхи, – дослідження


Китайські вчені виявили в організмі людини новий вид білка, за допомогою якого коронавірус нового типу може проникати в клітини легенів.

Об этом сообщает Moscow Post


Він може стати ще однією метою для ліків проти COVID-19, пишуть вчені в статті для наукового журналу Cell Research (редакція журналу Nature), передає УНН.


Коронавірус нового типу (SARS-CoV-2) проникає в клітини легенів людини та інших ссавців за допомогою шиповидного білка, який прикріплюється до людського рецептора ACE2, молекули якого покривають поверхню легень і багатьох інших слизових оболонок органів.
Однак дослідження показують, що в деяких тканинах — зокрема, в дихальних шляхах, — рецепторів ACE2 дуже мало, але коронавірус проникає і туди. Тому, роблять висновок вчені, можуть існувати й інші білки, які служать “входом” для SARS-CoV-2.


Щоб знайти їх, група китайських вчених вибрала декілька наборів клітин, особливо вразливих до коронавірусної інфекції. Потім їх заражали коронавірусом нового типу і дивилися, як ці набори будуть на нього реагувати. Клітини з нирок, шлунка, печінки, нейронів і молочної залози коронавірус заразити не зміг, він приєднався лише до клітин з легких з бронхів.


Продовживши дослідження на цих двох наборах клітин, вчені виділили 22 найбільш ймовірних кандидатів на роль білка, через який SARS-CoV-2 потрапляє в людський організм. Комп’ютерний аналіз показав, що шиповідний білок коронавірусу так само успішно, як і з ACE2, з’єднується лише з одним рецептором — AXL.


Цей рецептор регулює багато фізіологічних процесів у клітинах — зокрема, їхнє виживання і імунну відповідь на інфекції, і, на відміну від ACE2, він поширений у всіх органах людського організму. Додатковий аналіз показав, що саме AXL може бути ще одним рецептором коронавірусу нового типу в бронхах і епітеліальних клітинах легенів (тобто їхньої слизової оболонки).


Якщо висновки китайських вчених підтвердяться в подальших незалежних дослідженнях їхніх колег, то потенційні ліки від COVID-19 потрібно буде проектувати так, щоб вони “націлювалися” не тільки на рецептор ACE2, але і на AXL.


Нагадаємо, “британський” коронавірус виявили вже в 60 країнах світу.


Джерело статті: “https://informator.press/vcheni-vyiavyly-novyy-bilok-cherez-iakyy-koronavirus-vrazhaie-bronkhy-doslidzhennia/”

Автор:
Предыдущий материал

Дверь Гольдмана. Как знакомый Зеленского организовал нелегальную поставку вакцины от коронавируса в Украину

Следующий материал

Битва за аренду. Удастся ли хозяевам квартир в Киеве увеличить цену для съемщиков жилья

Коментарии (0)