У день інавгурації Трамп вилетить із Вашингтона з "ядерною валізкою" – ЗМІ

Трамп (на фото) відмовився бути на інавгурації Байдена

Чинний президент США Дональд Трамп 20 січня виїде з Вашингтона до Флориди разом із "ядерною валізкою". Про це 19 січня повідомив телеканал CNN.

Об этом сообщает Политика 2.0

Військовий помічник президента США, який носить "ядерну валізку", має супроводжувати чинного президента постійно аж до кінця його каденції. Строк Трампа закінчується 20 січня о 12.00 за Вашингтоном (19.00 за Києвом).

Зазвичай під час вступу на посаду нового президента "ядерну валізку" передають його військовому помічнику під час присяги. Але цього року передання відбудеться в новому форматі, оскільки Трамп відмовився бути на заході й перебуватиме в цей час у Флориді, а отже, і "ядерна валізка" буде з ним.

CNN зауважує, що в такому разі на інавгурації раднику обраного президента США Джо Байдена передадуть іншу "ядерну валізку".

Як пояснив старший науковий співробітник журналу Bulletin of the Atomic Scientists Стівен Шварц, загалом є кілька таких валіз: одна слідує за президентом, друга – за віцепрезидентом, а третю призначено для таких подій, як інавгурація.

Шварц додав, що всупереч поширеній думці, у цій валізі немає ні кнопки, ні кодів, які можуть автоматично запускати ядерну зброю. Зате там міститься обладнання, а також визначено повноваження, які президент США використовує для розпорядження про завдання удару. Крім того, у президента має бути із собою пластикова картка, відома як "бісквіт", що містить буквено-цифрові коди, які використовують для його ідентифікації.

Щойно Байден складе присягу як новий президент Сполучених Штатів, Трамп утратить усі повноваження із завдавання ядерного удару, і всі коди, що містяться в його портфелі, буде миттєво деактивовано. Військовий помічник, який супроводжуватиме Трампа з "ядерною валізою", одразу покине його і повернеться до Вашингтона разом із портфелем.

Інавгурація нового президента США має відбутися 20 січня. Колишні президенти США Білл Клінтон, Джордж Буш – молодший і Барак Обама планують відвідати інавгурацію Байдена разом зі своїми дружинами.

Традиційно інавгурацію проводять перед будівлею Капітолія перед великою кількістю глядачів. Однак цього року з міркувань безпеки поліція закриє доступ до будівлі Конгресу США. До охорони порядку в день інавгурації залучать 25 тис. військових.

Україну на інавгурації Байдена офіційно представлятиме посол України у Вашингтоні Володимир Єльченко.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/v-den-inavguratsiji-tramp-viletit-z-vashingtona-z-jadernim-valizkoju-zmi-1536259.html”

Автор:
Предыдущий материал

Какие праздники 20 января 2021: факты, традиции, приметы

Следующий материал

Кто спасет от коронавируса страны Центральной Азии?

Коментарии (0)