"Не більше ніж емоції". Мовний омбудсмен України прокоментував конфлікти навколо закону про українську мову

Кремінь: Деякі з "політичних туристів" знаходять 1000 і один спосіб обійти закон

Конфлікти, які супроводжують закон про використання української мови, спричинені емоціями. Таку думку висловив 18 січня в ефірі телеканала "Україна 24" мовний омбудсмен Тарас Кремінь.

Об этом сообщает Русский репортер

"Це не більше ніж емоції. Можливо, це витівки "п’ятої колони", можливо, комусь ще б хотілося, щоб в Україні діяло інше законодавство. Закону півтора року, було багато емоцій і під час його реєстрації, і під час обговорення, і коли він набрав чинності. Це такі речі, які ми сприймаємо як неминучі", – сказав він.

Омбудсмен прокоментував окремі норми закону, які набули чинності 16 січня і зобов’язують обслуговувати українців українською мовою.

"Те, що сфера обслуговування також буде в контексті мовного законодавства, – це нормально, це найбільша сфера, де траплялося найбільше порушень. Тепер кожен громадянин має право отримувати інформацію українською мовою. І мене ображає, коли громадяни України саботують виконання мовного закону, коли деякі з "політичних туристів" знаходять 1000 і один спосіб обійти закон. Це неприйнятно, нецивілізовано і по-хамськи", – заявив Кремінь.

16 липня 2019 року в Україні набув чинності закон про забезпечення функціонування української мови як державної. У законі зазначено, що українська – єдина державна мова в Україні. Цей статус передбачає обов’язковість використання української мови по всій країні в органах державної влади й місцевого самоврядування, а також у публічних сферах суспільного життя.

Дія закону не поширюється на сферу приватного спілкування і релігійних обрядів.

Експерти з конституційного права з Венеціанської комісії розкритикували низку положень українського мовного закону. У комісії зауважили, що мовне питання не має стати джерелом міжетнічної напруженості в Україні.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/ne-bilshe-nizh-emotsiji-movnij-ombudsmen-ukrajini-prokomentuvav-konflikti-navkolo-zakonu-pro-ukrajinsku-movu-1536089.html”

Автор:
Предыдущий материал

Волинська область: за добу рятувальники ліквідували 6 пожеж в житлових будинках

Следующий материал

Сегодня в школах города Бишкека возобновлен учебный процесс в традиционном формате

Коментарии (0)