«Одне з найжахливіших місць у світі». З сирійського табору біженців звільнили дев’ять українців

З закритого табору біженців Родж в Сирії звільнили дев’ятьох українців: двох жінок з Кременчука та Криму та їхніх сімох дітей. Про це написав у Facebook журналіст Роман Бочкала.

Об этом сообщает Слон

За словами Бочкали, повернення українців на батьківщину особисто контролював президент Володимир Зеленський.

«Вже сьогодні вони [звільнені українці] мають опинитися в Україні. Якщо встигнемо пройти всі формальності і долетіти до півночі. Борт з Києва вже чекає в столиці Іракського Курдистану. Набагато приємніше зустріти Новий рік у колі рідних, а не серед інших таких самих нещасних жертв війни та обставин. У таборі, який гуманітарні організації називають одним з найжахливіших місць у світі», — написав Бочкала.

У жовтні 2020 року журналіст Крим.Реаліі Тарас Ібрагімов казав, що в сусідньому таборі Аль-Хол перебувають 13 українських жінок і 25 дітей, у Родж — чотири українки і 18 дітей. За його словами, три українки померли там, а шість жінок з дітьми змогли втекти.

Читайте також:
Пекло посеред пекла. Як десятки українок, що поїхали за своїми чоловіками до ІДІЛ, виживають в сирійських таборах біженців

У таборах Аль-Хол і Родж утримують переважно жінок і дітей прихильників Ісламської держави. В Аль-Хол, зокрема, перебувають майже 70 тисяч осіб, переважно вихідців з Іраку і Сирії.

Новий день: Забуті у наметах — українки, які не можуть повернутися із Сирії
Радіо НВ · Новий день: Забуті у наметах — українки, які не можуть повернутися із Сирії
Редактор: Ніна Григорська

Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/countries/z-taboru-bizhenciv-rodzh-zvilnili-dev-yat-ukrajinciv-novini-ukrajini-50133489.html”

Автор:

Tags

Похожие матриалы по тегу

Предыдущий материал

Опубликовано фото Левандовского в кровати со всеми трофеями в 2020-м

Следующий материал

Новый год без похмелья: лучшие способы не испортить праздник

Коментарии (0)