Індустріалбанк: Недосконалість законодавства дуже гальмує розвиток банківського сектора України

Індустріалбанк: Недосконалість законодавства дуже гальмує розвиток банківського сектора України

Українська судова система недостатньо захищає права кредиторів, вважає Владислав Верченко, заступник голови Наглядової ради Індустріалбанку. Хоча в Україні складний і водночас перспективний ринок, правова система працює нестабільно. Розвиткові банківського сектора потрібне верховенство права.

Об этом сообщает THE Лядов

Пане Владиславе, чим може пишатися Індустріалбанк за більш ніж 30 років існування?

Факт існування банку за недосконалих правил зокрема правової невизначеності та судової системи, на яку банкіри не можуть опертися при видачі кредитів, – це вже досягнення. Індустріалбанк успішно пройшов фільтри так званої банківської чистки 2014 року: регуляторні бар’єри та вимоги регулятора. Тому зараз продовжує розвиватися.

Однак більш ніж половина банків, які відкрилися разом з Індустріалбанком, припили своє існування?

Так. Це пов’язано зі специфікою виникнення українських банків. Більшість із них складають кептивні банки, тобто ті, що виникли для обслуговування фінансово-промислових груп. Бізнесмени, що досягли успіху в 90-х, не бажали довіряти свої гроші приватним особам. Ці банки не працювали з ринковим клієнтом, тому їхня модель виявилась нестійкою і не витримала регуляторних змін 2014 року, коли з’явилась необхідність конкурувати за бізнес та звичайного споживача.

Індустріалбанк Дворецького пройшов тест завдяки впровадженню західних стандартів роботи?

Так. Ми змінили корпоративне управління, наша наглядова рада посилилась незалежними директорами. Реформа 2014 року була підтримана акціонерами. Це дозволило чітко відмежувати повноваження наглядової ради та правління. За таких умов набагато легше управляти ризиками. Позитивний результат принесла кадрова політика та ефективне корпоративне управління.

Як позначилася на роботі Індустріалбанку сім’ї Дворецьких пандемія коронавірусу? Чи змінили клієнти свою поведінку?

Пандемія внесла корективи у роботу не лише нашого банку, але й усієї банківської системи України та світу. До коронавірусу ми очікували на економічне зростання, проте зараз скоригували стратегію. Кредитування знаходиться в очікуванні. Крім цього, ми займаємося купівлею банків, менших за Індустріал. Зараз ведуться переговори з банками, що продають свій актив. Також ми робимо ставку на злиття з гравцями ринку, у яких якісний та працюючий кредитний портфель.

Видання The Economist у 2018 році зазначило, що ступінь ризикованості банківської системи України поступово йде на спад? Чи це так, на вашу думку?

Так, ризикованість знизилась, адже Нацбанк забезпечив макростабільність, наростив резерви та зміг істотно побороти інфляцію. Проте я вважаю, що банки ще не можуть комфортно відчувати себе у кредитуванні. Банківський сектор гальмується через недосконалість законодавства. Приватні банки обережні, а державні виявляють сміливість у видачі кредиту, адже гроші надходять із бюджету.

Які, на вашу думку, покращення необхідні для українського банківського сектору?

Вирішувати проблеми необхідно на українському ґрунті, уникаючи спокуси звернутися до європейського законодавства та скопіпастити його. Це не гарантує вирішення наших проблем, адже західні регулятори розробляли свої стратегії для подолання власних специфічних проблем.

Надважливою для банківського сектору та всієї країни є судова реформа, від якої залежить сприятливість ділового клімату.

Чи займається Індустріалбанк Дворецького освітніми проєктами?

Поки ні. Однак я вважаю, що фінансова грамотність була б корисною. Також я бачу потенціал у галузі діджиталізації. Індустріалбанк активно використовує цифрові продукти, адже клієнт бажає мати все у смартфоні. Ми впроваджували таку стратегію й до пандемії коронавірусу.

Чи є у Індустріалбанку сім’ї Дворецьких «зелене» кредитування?

Поки ці кредити не є потоковими у нашому банку, проте ми мали декілька таких проєктів. Зелені тарифи регулюються державою, тому ми обережно ставимося до цієї галузі. На мою думку, Україна має великий потенціал іпотечного кредитування, адже цей бізнес приносить високі прибутки, проте цьому заважає недосконале законодавство.

Чи ініціював Індустріалбанк Дворецького проєкти чи зміни?

Ми йдемо за тенденціями і не диктуємо ринку свій тон. Наша мета – знаходження своєї ніші, адже Індустріал – середній банк.


Джерело статті: “https://pogliad.ua/news/com-news/gamanec/ndustralbank-nedoskonalst-zakonodavstva-duzhe-galmu-rozvitok-bankvskogo-sektora-ukrani-400596”

Автор:
Предыдущий материал

Россия признала, что число жертв коронавируса превышает официальную статистику

Следующий материал

У прокуратурі Житомирської області розповіли про переатестацію, хабарництво та розслідування вбивства Даринки Макарчук

Коментарии (0)