Вчені уточнили заразність нових штамів коронавірусу

Вчені уточнили заразність нових штамів коронавірусу


Молекулярні біологи простежили за тим, як поширювалися два штами коронавірусу нового типу з “британською” мутацією N501Y. Перший з них (501Y) виявився лише на 10-15% заразніше попередників, а другий — завдяки трьом новим мутаціям — перевершує свого попередника вже на 70-80%.

Об этом сообщает Политика 2.0


Попередні результати дослідження опублікувала електронна наукова бібліотека medRxiv, УНН.


Важливо відзначити також, що статті, опубліковані на medRxiv — не проходили фінальне рецензування. Відповідно, дані результати досліджень носять попередній характер.


Минулого тижня влада Великої Британії розповіла про два нових штами коронавірусу нового типу (SARS-CoV-2), які відрізнялися від інших мутацією N501Y. Через цю мутацію нові штами, за словами вчених, заразніше інших різновидів SARS-CoV-2. Прабатько обох з’явився на території Вельсу в вересні цього року. Спочатку він був розповсюджений не дуже широко.


В кінці листопада він набув ще близько 17 мутацій і після цього став швидко поширюватися по Британії. Зараз він зустрічається в країні набагато частіше за інших. Вчені припускають, що цей різновид поширюється від 1,7 до 2 разів швидше інших штамів SARS-CoV-2. Цей штам встиг проникнути в ПАР, Данію та інші країни.


Молекулярні біологи під керівництвом професора Гонконзького університету Джозефа Ву оцінили заразність і швидкість поширення двох “британських” штамів коронавірусу. Для цього вчені порівняли між собою геноми SARS-CoV-2, зразки яких були зібрані у Великій Британії в листопаді цього року.


Нагадаємо, у Бразилії виявили новий штам коронавірусу.


загрузка...


Джерело статті: “https://informator.press/vcheni-utochnyly-zaraznist-novykh-shtamiv-koronavirusu/”

Автор:
Предыдущий материал

Новорічна феєрія в Кучинівці: лісова красуня, різдвяний олень та святкова експозиція (Фото)

Следующий материал

Дело о "русском борще": "Мишлен" принес извинения и это еще не все

Коментарии (0)