"Велике будівництво" врятувало економіку України від спаду і забезпечить її зростання в майбутньому – ЗМІ

Позитивний ефект від "Великого будівництва" помітний уже за підсумками цього року, зазначають журналісти

Позитивний ефект від президентської програми "Велике будівництво" не тільки запобіг серйозному падінню української економіки у кризовий період, але й створює потенціал для зростання головних показників. Про це повідомляє видання Delo.ua з посиланням на дослідження, проведене незалежною групою макроекономічного аналізу та прогнозування Ukraine Economic Outlook.

Об этом сообщает Слон РУ

За даними економістів, загальний обсяг антикризових заходів, ужитих українським урядом цього року, дорівнює 111,2 млрд грн (2,8% ВВП). Із цієї суми найбільша частка припадає на розвиток інфраструктури – 40,1 млрд₴

Інфографіка: delo.ua
Інфографіка: delo.ua

Досвід інших країн свідчить, що значні вливання в будівництво шкіл, лікарень і доріг дадуть змогу Україні вийти з нинішньої кризи і забезпечити подальше зростання економіки, вважають автори публікації.

"Ще в період попередньої світової кризи 2008–2009 років більшість країн використовувала саме інфраструктурні проєкти з найвищим мультиплікатором витрат як основний інструмент стимулювання внутрішнього попиту", – зазначають у статті.

Позитивний ефект від "Великого будівництва" помітний уже за підсумками цього року, і якби не вже вжиті заходи в межах "Великого будівництва", нинішня криза могла б бути глибшою, пишуть журналісти з посиланням на дослідження.

Інфографіка: delo.ua
Інфографіка: delo.ua

"Якби в четвертому кварталі гроші "Великого будівництва" спрямували на інші витрати, ВВП упав би до 11%, але завдяки президентському інфраструктурному проєкту падіння зупинилося на позначці всього лише 3,7%", – повідомляють у дослідженні.

Економісти запевняють, що позитивний вплив програми збережеться і надалі. Наприклад, протягом цього року Україні вдалося піднятися на 20 позицій у загальносвітовому рейтингу якості доріг – із 146-го до 126-го місця.

Інвестиції в інженерні споруди і дорожню інфраструктуру впливають на ВВП на душу населення серед економічно активного населення України – на $1 млрд таких інвестицій припадає $607 на душу населення. Зростання індексу якості доріг усього на один пункт сприяє приросту в розмірі $1,611 ВВП на душу населення, підкреслює Ukraine Economic Outlook.

"За середнього життєвого циклу дорожньої інфраструктури 10–15 років позитивна віддача від інвестицій в дорожнє будівництво за 2020 рік зберігатиметься протягом аналогічного періоду часу. Що є тим самим довгостроковим компенсатором нарощування антикризових держвидатків і стимулом економічного зростання", – підсумовують економісти.

Проєкт "Велике будівництво" стартував в Україні 2 березня. Це спільна програма президента України Володимира Зеленського та уряду України, реалізація якої передбачена бюджетним коштом.

Радник президента Олег Устенко заявив, що "Велике будівництво" в перспективі може забезпечити зростання ВВП до позначки 5%.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/velike-budivnitstvo-vrjatuvalo-ekonomiku-ukrajini-vid-spadu-i-zabezpechit-jiji-zrostannja-v-majbutnomu-zmi-1531454.html”

Автор:
Предыдущий материал

Госучреждения в США пострадали от масштабной кибератаки, похожей на атаку Win32/Petya в Украине

Следующий материал

У Яна Новикова нашли Митиогло

Коментарии (0)