У Техасі заговорили про референдум щодо виходу з США

У Техасі заговорили про референдум щодо виходу з США
<p>Техас виходив зі складу країни одного разу – в 1861 році, коли приєднався до конфедеративних Штатів Америки</p>

Техас виходив зі складу країни одного разу – в 1861 році, коли приєднався до конфедеративних Штатів Америки

Об этом сообщает Русский слонРішення Верховного суду США відхилити позов про перегляд підсумків президентських виборів стимулювало сепаратистські настрої в штаті


Член палати представників Техаса, республіканець Кайл Бідерманн запропонував провести референдум щодо виходу штату зі складу США.


Про це повідомляє Fox News.


«Федеральний уряд вийшов з-під контролю і більше не становить цінності жителям Техасу», – висловив думку політик.


Саме тому, виходячи зі слів Бідерманна, він збирається подати законопроєкт, який дозволить техасцям провести референдум і отримати таким чином статус незалежної держави.


Тим часом голова Республіканської партії штату Техас Аллен Уест у відповідь на рішення Верховного суду США відхилити позов про перегляд підсумків минулих 3 листопада виборів запропонував сформувати «Союз штатів», які б дотримувалися принципів американської конституції. Відповідна заява опублікована в п’ятницю на офіційному сайті партії.


За його словами, рішення Верховного суду, який відкинув позов Техасу до Джорджії, Мічигану, Пенсільванії і Вісконсіну, створює небезпечний прецедент, що дозволяє деяким штатам порушувати американську конституцію і не нести за це ніякої відповідальності.


«Верховний суд, відкинувши позов Техасу, підтриманого 17 штатами і 106 конгресменами США, ухвалив, що будь-який штат може робити неконституційні дії і порушувати свої власні закони про вибори»,–- йдеться в документі.


Зазначається, що це рішення буде мати далекосяжні наслідки для майбутньої конституційної республіки.


Слова глави республіканців Техасу вже викликали неоднозначну реакцію громадськості і ЗМІ. Так, наприклад, кореспондент CNN в Білому домі Джим Акоста трактував цю заяву Уеста як то, що він фактично» пускає в хід ідею виходу зі складу» Сполучених Штатів. Користувачі ж соцмереж активно обговорюють заяву республіканця, порівнюючи цю ідею з виходом зі складу США південних штатів в період Громадянської війни.


Як відомо, Техас виходив зі складу країни одного разу – в 1861 році, коли приєднався до конфедеративних Штатів Америки. Після громадянської війни і реконструкції Техас був повторно прийнятий до складу США в 1870 році.


Fox News зазначає, що такі спільноти, як Техаський націоналістичний рух, довгий час підтримували вихід штату зі США, а в законодавчий орган 87-го скликання надходила сотня подібних пропозицій.


Нагадаємо, Верховний суд США відмовив генпрокурору Техасу в позові про скасування результатів виборів.


Таким чином, Верховний суд США, де шестеро суддів підтримують консервативні погляди й симпатизують республіканцям, а лише троє мають прихильність до демократів, вдруге відхилив позов з боку кампанії Трампа.


13 листопада в США закінчили підрахунок голосів у всіх штатах. Переможцем президентських виборів став кандидат від Демократичної партії Джо Байден – він отримав 306 голосів вибірників при 270 необхідних. У Дональда Трампа – 232 голоси.

Джерело статті: “https://glavcom.ua/world/observe/u-tehasi-zagovorili-pro-referendum-shchodo-vihodu-z-ssha-724158.html”

Автор:
Предыдущий материал

Инженеры создали роботизированного мотылька для поиска запахов [ВИДЕО]

Следующий материал

Ученые выявлены гены, от которых зависит тяжесть болезни COVID-19

Коментарии (0)