Україна має право обмежувати експорт лісу за певних обставин – це визнали арбітри

Арбітраж зі спору між Україною та ЄС про заборону експорту необробленої деревини (лісу-кругляка) визнав, що Україна має право обмежувати експорт лісу за певних обставин, повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства – торговельний представник Тарас Качка.

“Арбітраж з лісу виніс своє рішення щодо заборони експорту лісу. Арбітри визнали, що Україна може і має право обмежувати експорт лісу за певних обставин. Так чинна заборона експорту 2005 року визнана судом повністю правомірною”, – написав Качка на сторінці в Facebook.

Він зазначив, що водночас арбітри визнали, що заборона 2015 року має бути відкоректована з урахуванням повного права України регулювати цю сферу діяльності відповідно до ст.290 і 293 Угоди про асоціацію. Заходи щодо коригування повинні бути здійснені у співпраці з ЄС.

“Рішення арбітрів дає нам широку свободу вибору заходів виконання рішення. Наріжним елементом його виконання буде створення нормального ринку всередині України. Отже, першим кроком має стати схвалення закону України “Про ринок деревини” №4197-1. Він повинен створити цивілізований ринок на основі успішного урядового експерименту з продажу лісу на аукціонах”, – наголосив Качка.

Як повідомлялося, Верховна Рада 9 квітня 2015 року ухвалила закон, яким на десять років заборонила експорт лісоматеріалів і пиломатеріалів у необробленому вигляді (лісу-кругляку), при цьому заборону на експорт лісоматеріалів деревних порід (окрім сосни) було запроваджено з 1 листопада 2015 року, а деревних порід – з 1 січня 2017-го.

У Мінекономіки зазначили, що на країни ЄС припадало 70% українського експорту деревини.

ЄС 15 січня 2019 року подав запит на проведення консультацій із Україною про тимчасову заборону експорту необробленої деревини. Консультації були проведені 7 лютого 2019 року, проте сторони не дійшли взаємоузгодженого рішення.

20 червня 2019 року ЄС ініціював процедуру вирішення спору шляхом арбітражного розгляду і направив запит про створення Арбітражної групи. Сторони досягли згоди про створення Арбітражної групи у вищезгаданому складі 28 січня 2020 року. Далі, 17 лютого ЄС подав Арбітражній групі своє перше письмове подання, а 11 березня 2020 року своє письмове подання у відповідь подала Україна.

22-23 вересня цього року відбудуться слухання Арбітражної групи у спорі між Україною та ЄС про заборону експорту необробленої деревини (лісу-кругляку). Це перший в історії спір у рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Об этом сообщает Министерство правды


Джерело статті: “http://www.ukrpress.info/2020/12/12/ukraina-maye-pravo-obmezhuvaty-export-lisu/”

Автор:

Tags

Похожие матриалы по тегу

За помилковий виклик поліції, медиків і рятувальників підвищили штрафи
51 тыс. грн не предел. В Украине заработали повышенные штрафы, кого и на сколько накажут. Таблица
НАШІ ГРОШІ – Територія впритул до пам’ятки на Печерську продовжує обростати незаконними будівлями (фото)
"Євробляхерам" нардепи підготували довгоочікуваний "подарунок"! (ВІДЕО)
Рада поддержала создание фонда гарантирования кредитов в сельском хозяйстве
Ветувати Закон Про захист викривачів корупції закликають в ЄС Зеленського
Руслан Сидорович: Державні виконавці працюють в умовах “солдат спит, служба идет”
Чому президент не носить маски? Розмова про психологію українського локдауну
"Не більше ніж емоції". Мовний омбудсмен України прокоментував конфлікти навколо закону про українську мову
Институт омбудсмена не проявляет свой потенциал, нужно усилить защиту детей – Токаев
Предыдущий материал

Генсек ООН Гутерріш: Світу загрожує найбільша за 80 років рецесія

Следующий материал

Отозвана лицензия у кошелька букмекеров — банка «Финтех»

Коментарии (0)