Верховний Суд Черкаської області або не небіблійна історія

Верховний Суд Черкаської області або не небіблійна історія

Ця історія в дусі «Золотого теля» Ільфа і Петрова про митарства карпатського орла, чи скоріш бориславського шакала, Гамана Петра Ілліча.

Об этом сообщает Политика 2.0

Починав свою комерцію цей прикарпатській Корейко ще за часів радянської влади, потроху підворовуючи на різних господарсько-технічних та адміністративних посадах, потім пішов у депутати/корупціонери місцевого розливу під прапорами Віктора Ющенка. Це ж інший рівень збагачення… По дорозі надибавши різних дипломів, – звичайно не для духовного збагачення, а виключно з метою зростання ціни власного підпису при корупційних оборутках, — він нарешті влаштувався начальником Головного управління Державного земельного агентства Черкаської області. Закономірно, що просунув його на цю хлібну посаду інший кар’єрний корупціонер, але вже із Партії регіонів, Сергій Тимченко — голова Державного агентства земельних ресурсів України за часів Януковича. І тут, як то кажуть, «Остапа (тобто нашого Петра Ілліча) понесло»: він почав брати на лапу всіма доступними засобами – грошима, «борзими цуценятами», картоплею, автівками, навіть… науковими регаліями. В недалекому минулому завхоз зачуханої турбази біля Дрогобича раптом перетворився і на кандидата-доктора наук, і доцента-професора… Але скільки мотузці не витися, а кінець один… Хабарник потрапив за грати.

У травні 2014 року при спробі отримати хабаря у розмірі 57 т. дол. США Петро Гаман був на гарячому затриманий співробітниками СБУ. Миттєво запрацювала адміністративно-корупційна машина: наш проф-ф-фесор хабарів був миттево звільнений з посади і, трохи посидівши в камері СІЗО, побіг шукати «дива» в черкаському суді і посівати грошима.

Його дивотворицею стала суддя Соснівского районого суду м. Черкасси Чечот А. А. Оскільки для нашого героя кримінальна стаття — хабарництво в особливо крупних розмірах (ч. 5 ст. 368 КК України), яке карається позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати державні посади чи займатися державною діяльністю на строк до трьох років, та ще й з конфіскацією майна, була абсолютно неприйнятною. Добра черкаська суддя, всупереч неспростовним доказам і здоровому глузду, перекваліфікувала злочин Гамана… на шахрайство (ч. 3 ст. 190 КК України), та ще й змінила його розмір, самочинно та без будь-яких визначених законом підстав. З особливо великого (що відповідає сумі отриманого хабаря в 75 тисяч доларів США) суддя Чечот оцінила земельне шахрайство Гамана як просто «велике», за яке у нас дають набагато менше (5 років в’язниці). Але дива правосуддя на цьому не закінчилися. Суддя Чечот … звільнила Гамана від покарання в залі суду, обмежившись «умовним строком» і випробувальним терміном на 3 роки. Подейкують, що за цю суддівську аферу Гаман заплатив аванс в 60 тисяч дол. США, а ще 60 штук, які обіцяв виплатити після суду, просто «зажав», цього разу на власноруч перетворивши хабар судді на банальне шахрайство.

І правда, навіщо платити «зайве», коли у Черкасах працює Апеляційний суд – самий справедливий суд у світі. А працюють в такому собі райському куточку хоронителі всіх хабарників/корупціонерів. 14 вересня 2015 року апеляційна трійка (судді Іваненко І. В., Єльцов В. О. та Биба Ю. В.) взагалі скасувала вирок Соснівського районного суду м. Черкаси щодо Гамана, а провадження у справі постановила закрити … у зв’язку з відсутністю складу кримінального правопорушення.

Правду кажучи, суддя Іваненко з якихось міркувань (можливо совість прокинулась та сумління заїло, чи до нових посад готувався та зад свій стеріг) висловив Окрему думку, а саме, що кримінальне провадження мало б бути знову призначене до розгляду судом першої інстанції з неухильним дотриманням вимог процесуального закону й з подальшим ухваленням обґрунтованого рішення ( http://reyestr.court.gov.ua/Review/66859102 ).

Але це нічого не змінило. Сам Гаман хизувався, що його архангелом-охоронцем в судах є «дуже поважна людина», яка «може усе», — Володимир Іванович Бутенко, колишній суддя Вищого адміністративного суду України, а потім член Вищої кваліфікаційної комісії суддів. І дійсно, виявилося, що пан Бутенко багато на що здатний. Інформовані люди пошепки повідомили, що не без протекції Бутенко Вища кваліфікаційна комісія суддів України рішенням від 6 березня 2019 року № 615/вс-19 рекомендувала призначити того ж суддю Іваненко І.В. на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду. Такі вони суддівські терни до зірок…

Правовий «беспредел» був очевидний, і в ситуацію втрутилася черкаська прокуратура. Справа пішла на касацію у Верховний Суд, який постановив повернути її на новий розгляд до Черкаського апеляційного суду з вимогою дати корупційним діям Петра Гамана належну правову оцінку. Але чого варті постанови Верховного Суду, коли у «богів» українського судочинства, таких як Бутенко, інші наміри і інші фінансові зобов’язання. Це виглядає комічно, але в червні 2020 р. судді Черкаського апеляційного суду Поєдинок І. А., Ятченко М. О. і Соломка І. А. знову наплювали на право і вдруге виправдали хабарника Гамана, проігнорувавши вимоги касації. Такі собі ангели-охоронці корупціонерів-хабарників…В яку суму такі «правові послуги» обійшлися нашому герою, можна лише здогадуватися, але гра того коштує. Адже найближчим часом Петро Ілліч планує знову повернутися на службу і активно використати свої здібності в прихватизації державної землі. Це ж скільки грошей можна наколядувати… Всі суддівські дива/витрати можна відбити та й ще заробити.

Поки є надія, що ці плани не втіляться у життя. Черкаські прокурори не здалися і подали нову касаційну скаргу до Верховного Суду. Що тепер буде робити пан Гаман, мі не знаємо. Враховуючи, що його «кришу» — Володимира Бутенко після низки скандалів вже вигнали з Вищої кваліфікаційної комісії суддів, справи «карпатського орла» кепські. Втім, тепер все залежить, як і завжди, від професійності і порядності суддів. Будемо сподіватися, що «добра пам’ять» про спільну альма матір — Національну юридичну академію імені Ярослава Мудрого та й Вищу кваліфікаційну комісію суддів України за часів активної участі у її діяльності Бутенко В.І., яка пов’язує «всесильного» Володимира Бутенко з багатьма суддями Касаційного кримінального суду Верховного Суду, не перешкоджатиме правосуддю. За скоєний злочин корупціонер Гаман нарешті повинен отримати адекватний вирок. Як то біблійне КЕСАРЕВО – КЕСАРЮ… — хабарника за грати!


Джерело статті: “https://hpib.life/verxovnij-sud-cherkaskoї-oblasti-abo-ne-nebiblijna-istoriya/”

Автор:

Похожие матриалы по тегу

Предыдущий материал

Мининфраструктуры анонсировало аудит безопасности международных трасс

Следующий материал

Компания улучшила результаты в третьем квартале

Коментарии (0)