Бюджетна медицина: грошей на лікування ковідних хворих та вакцинацію українців у 2021 році не вистачить

Бюджетна медицина: грошей на лікування ковідних хворих та вакцинацію українців у 2021 році не вистачить

123 мільярди гривень, передбачених у бюджеті-2021 на Програму медичних гарантій, не вистачить на кілька дуже важливих для країни та громадян речей, повідомляє Vlasno.info з посиланням на Національну службу здоров’я України.

Об этом сообщает Слон

Зокрема у Службі повідомляють, що на лікування пацієнтів з COVID-19 на весь 2021 рік закладено 14,5 мільярдів гривень. Цих грошей вистачить лише на перший квартал, а починаючи з квітня, доведеться у десять разів зменшити видатки на лікування пацієнтів з COVID-19. Також доведеться принити виплати доплат лікарям, які працюють з такими пацієнтами.

Не достатньо коштів і на вакцинацію українців від COVID-19.

«У Програмі медичних гарантій 2021 не достатньо коштів для підвищення фінансування первинної ланки медичної допомоги та вакцинацію від COVID-19. Це питання національної безпеки», — йдеться у повідомленні.

І це ще не всі напрямки, на які не вистачить коштів. Брак фінансування суттєво відобразиться і на доплаті медикам первинної та екстреної допомоги. Також НСЗУ доведеться зменшити кількість послуг з ранньої діагностики раку, які держава оплачує пацієнтам. А онкологічні захворювання — серед лідерів в причинах смертності в Україні.

Нагадаємо, що 26 листопада Кабмін затвердив проект держбюджету на 2021 рік до другого читання. Дефіцит був зменшений з 6% ВВП до 5,47% ВВП (З 270 млрд грн в законопроекті, поданому на перше читання, до 246,4 млрд грн). Доходи проекту бюджету передбачені в сумі 1,092 трлн грн, витрати — 1,328 трлн₴

Фото https://zik.ua/


Джерело статті: “http://vlasno.info/spetsproekti/1/health/item/40768-biudzhetna-medytsyna-hroshei-na-likuva”

Автор:

Tags

Похожие матриалы по тегу

Предыдущий материал

Врач-инфекционист рассказал, помогают ли витамины D, C и E одолеть коронавирус

Следующий материал

Роспотребнадзор рекомендовал кузбассовцам не проветривать квартиры и пить морс

Коментарии (0)