На Буковині за рік придбали 104 комплекти телемедичного обладнання для амбулаторій

На Буковині за рік придбали 104 комплекти телемедичного обладнання для амбулаторій

На Буковині за рік придбали 104 комплекти телемедичного обладнання для амбулаторій загальної практики сімейної медицини. Вартувало воно близько 10 мільйонів гривень.

Об этом сообщает Устав Груп

У Департаменті охорони здоров’я Чернівецької ОДА кажуть, обладнання доступне та просте у використанні. Воно суттєво покращить надання медичної допомоги у селі.

– Клінічна картина захворювання у пацієнта не завжди відповідає тому чи іншому діагнозу. Тож сімейному лікарю може знадобитися експертна думка вузького фахівця, до прикладу, кардіолога, нефролога, хірурга. Телемедичне обладнання дозволяє швидко зв’язатися із будь-яким лікарем у районному чи обласному центрі, передати йому результати аналізів пацієнта та отримати консультацію, – пояснює директор Департаменту охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації Олег Чорний.

Як розповіла директорка Глибоцького районного центру первинної медико-санітарної допомоги Марія Мельничук, телемедичним обладнанням у амбулаторіях сімейні користуються уже близько року. Особливо зручним для лікарів воно є зараз, під час епідемії COVID-19.

– Комплект для телемедицини – це невелика валіза із різноманітними приладами, які приєднуються до планшета. Вони дозволяють виміряти тиск, рівень цукру та холестерину у крові, зробити кардіограму, оглянути вуха та очі пацієнта. Усі ці дані можна надіслати лікарю для консультації. Зараз із цим обладнанням їздимо до хворих, які мають хронічні недуги, аби вони не ходили в амбулаторію та не наражали себе на додаткову небезпеку, – пояснює Марія Мельничук.

Крім того, за словами директорки центру ПМСД, нині через епідемію коронавірусу заборонені планові госпіталізаці. Однак чимало пацієнтів мають серцево-судинні патології, потребують лікування у кардіологів. Завдяки телемедицини вони можуть отримати кваліфіковану допомогу вдома.


Джерело статті: “https://pogliad.ua/news/bukovina/na-bukovini-za-rik-pridbali-104-komplekti-telemedichnogo-obladnannya-dlya-ambulatoriy-398943”

Автор:

Tags

Похожие матриалы по тегу

Предыдущий материал

Присуджуючи Україні технічну поразку, УЄФА керувалася правилом, яке вже застосовувала у Швейцарії

Следующий материал

 ФГИ обеспечил погашение долга по зарплате перед сотрудниками "Электротяжмаша"

Коментарии (0)