Проводити всі уроки онлайн не потрібно, а кількість завдань не повинна бути надмірною: роз’яснення МОН щодо дистанційного навчання

Проводити всі уроки онлайн не потрібно, а кількість завдань не повинна бути надмірною: роз’яснення МОН щодо дистанційного навчання

В умовах дистанційного навчання не потрібно, аби вчитель проводив усі уроки синхронно, тобто онлайн, з використанням відеоінструментів Skype, Zoom тощо. А кількість робіт, які виконують учні, не повинна бути надмірною і спричиняти перевантаження дітей. Окрім того, педагоги мають обов’язково приділяти увагу вправам для очей та постави учнів.

Об этом сообщает RuGate

Про важливі акценти щодо організації дистанційного навчання йдеться на сайті Міністерства освіти і науки у публікації від 2 листопада.

МОН надіслало до регіонів лист-роз’яснення щодо застосування нового Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти (затверджене наказом МОН від 08 вересня 2020 року № 1115), яке набуло чинності 16 жовтня 2020 року.

«Якщо з будь-яких причин (незалежно від карантину) батьки ухвалюють свідоме рішення про навчання дитини дистанційно на постійній основі (протягом навчального року), необхідно звернутися до закладу освіти, який надає послуги саме за дистанційною формою здобуття освіти. Такий заклад освіти може бути будь-якої форми власності (державної, комунальної, приватної). Але він повинен мати системотехнічне забезпечення для організації саме дистанційної форми здобуття освіти – комп’ютерне обладнання, програмне забезпечення, електронні освітні ресурси тощо. Про те, що заклад освіти може забезпечувати саме таку форму здобуття освіти, він обов’язково інформує на своєму сайті (або на сайті засновника). Якщо такий заклад освіти є державним або комунальним, то здобуття повної загальної середньої освіти у ньому є безоплатним (виділено автором) для всіх учнів (оплата праці вчителів здійснюється за рахунок державного бюджету)», – йдеться у повідомленні.

• Карантин та інші надзвичайні обставини, що тимчасово унеможливлюють відвідування закладів освіти, не потребують переведення учнів на дистанційну форму (і відповідного збору заяв від батьків). За рішенням педради освітній процес продовжується з використанням технологій дистанційного навчання на денній або іншій формі здобуття освіти, на яку учнів зараховано. Саме у такий спосіб може бути реалізовано «змішане навчання».

• Особливої уваги потребують питання організації дистанційного навчання для осіб з особливими освітніми потребами (їм потрібна підтримка з боку асистента вчителя та/або асистента учня), а також учнів, які не мають доступу до інтернету або технічних засобів навчання (для них слід використовувати доступні засоби комунікації).

• Під час дистанційного навчання зміст освіти і кількість годин для його опанування не скорочується, а реалізується в синхронному та асинхронному режимах (з урахуванням необхідності запобігання погіршенню здоров’я учнів і вчителів, а також технічних можливостей для синхронної взаємодії).

• Проводити всі уроки синхронно, тобто онлайн, з використанням відеоінструментів Skype, Zoom тощо, не потрібно.

• Вчителі обов’язково приділяють увагу вправам для очей та постави учнів.

• Поточне та тематичне оцінювання результатів навчання учнів проводиться дистанційно. Але кількість робіт, які виконують учні для такого оцінювання (з фіксацією оцінки у класному журналі), не повинна бути надмірною і спричиняти перевантаження учнів.

Зазначено, що загалом дистанційне навчання розширює можливості здобуття освіти дітьми, які не можуть відвідувати заклади освіти з різних причин (стан здоров’я, систематичне заняття спортом, проживання на неконтрольованій території, перебування за кордоном тощо), а також забезпечує неперервність освітнього процесу у випадках надзвичайних обставин.

Дистанційне навчання (на відміну від сімейного навчання та екстернату) забезпечує постійний вчительський супровід, регулярне відстеження результатів навчання учнів, а також надання їм (за потреби) підтримки в освітньому процесі.

Нагадаємо, що, оскільки з 2 листопада Житомир належить до «червоної» зони, старші класи перейшли на дистанційну форму навчання, а 1-4 класи продовжують відвідувати навчальні заклади. Як у Житомирі після канікул навчаються учні 1-4 класів в умовах посиленого карантину, дивіться у відеосюжеті від 2 листопада 2020 року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram


Джерело статті: “https://www.zhitomir.info/news_196039.html”

Автор:

Похожие матриалы по тегу

Предыдущий материал

В Житомирской области стремительно растет количество больных COVID-19: уже более 7000

Следующий материал

Чи поїдуть керівники COVID-фонду новими дорогами у в’язниці?

Коментарии (0)