На Вінниччині планують розчистити річку занедбану річку Соб

На Вінниччині планують розчистити річку занедбану річку Соб

На Вінниччині на території Гайсинського району найближчим часом планують розчистити річку Соб. Наразі водойма перебуває у вкрай заболоченому стані, що загрожує дефіцитом питної води жителям району, повідомляє Vlasno.info.

Об этом сообщает Министерство правды

Днями аби оцінити поточний стан річки до Гайсина прибули начальник басейнового управління водних ресурсів річки Південний Буг Андрій Магера та керівництво району. Наразі річка Сіб дуже занедбана: русло замулене, береги заболочені та поросли очеретом.

До самої води, особливо в межах міста, важко дістатися. Багато сміття. Всихатиме річка – понижуватиметься рівень ґрунтових вод. А брак питної води вже й сьогодні відчутний мешканцям району.

Про точну суму очисних робіт не повідомляється, проте точно відомо, що це роботи не на один мільйон гривень. Точна сума буде відома після виготовлення проектно-кошторисної документації, яку планують завершити вже до кінця року. Цього року подібні роботи проводились з розчистки русла річки Десенки і мали позитивні наслідки: після очищення річки в ній забило понад 150 нових джерел. Річка стала більш повноводною, з чистою прозорою водою.

Кошти на очищення річки планують залучити з обласного бюджету за підсумками екологічній комісії та з бюджету Гайсинської громади. Також сподіваються на підтримку небайдужих підприємців, які також візьмуть участь у співфінансуванні.

Передбачено розчистити річку в декількох найбільш засмічених місцях на території Гайсинський район. Було проінспектувано річку в багатьох місцях, від Іллінецького району до зони впадання в Південний Буг та складена відповідна карта.

Розпочати практичні роботи з розчистки річки планують у наступному році.

Фото: Гайсинська РДА


Джерело статті: “http://vlasno.info/spetsproekti/2/ecology/item/40050-na-vinnychchyni-planuiet-rozchystyty”

Автор:

Tags

Похожие матриалы по тегу

Предыдущий материал

Кабмин попросят разрешить открыть в «красном» Николаеве детсады, рестораны и театры

Следующий материал

В Ивано-Франковске ликвидировали канал поставки наркотиков в СИЗО – Нацполиция

Коментарии (0)