Змусять повернути гроші: чим загрожує верифікація субсидій українцям

В Україні пройде верифікація субсидій – перевірка інформації, яка вже міститься в ряді реєстрів і баз даних може відбуватися і без відома громадян.

Об этом сообщает Руспрес

Про це розповідає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Країна.

Loading...

Відзначається, що на кожного українця зберуть досьє, і, якщо він звернеться за субсидією, первинний відсів може бути зроблено і без його участі.

Збирати «досьє» буде Міністерство внутрішніх справ. Воно отримає дані всіх реєстрів (цивільних актів, фізосіб-платників податків, соцстрахування, за освітою і навіть з медицини).

Популярні новини зараз
 • Вірменія закликала до бойкоту українських товарів – фото
 • У Києві на ходу загорілася маршрутка
 • Вибухнув російський танкер в Азовському морі
 • Потім ці дані звірять, звертаючи особливу увагу на відмінності. Державній міграційній службі доручено за результатами оновити Єдиний демографічний реєстр, присвоївши кожному перевіреному українцю «унікальний номер».

  Експеримент стартує з 20 грудня цього року, а повністю відфільтровані дані планується отримати до кінця квітня наступного року.

  Верифікація передбачає три етапи перевірок – превентивний, поточний і ретроспективний.

  Превентивна верифікація – це перевірки претендентів на бюджетні кошти. Вона запускається, як тільки людина звернутися за державною допомогою, і цілком можлива навіть без участі самого прохача – з реєстрів та електронних баз даних.

  Наступний етап – поточна верифікація. Перевіряючі будуть моніторити всі зміни в житті людини і вирішувати – як і раніше він має право на компенсацію від держави. Так, у випадку з одержувачами субсидій особливу увагу звертатимуть на фінансове становище. Якщо виявиться, що ваш добробут з моменту призначення виплат покращився, їх можуть достроково відмінити.

  Третій етап – ретроспективна верифікація. Вона проводитиметься після завершення періоду виплат, протягом наступних трьох років. Якщо з’ясується, що вам платили «даремно», всю отриману з бюджету суму доведеться повернути.

  Показово, що перевіряючим дозволили використовувати, по-суті, всі персональні дані українців – про наявність земельних ділянок, нерухомості, авто, про стан банківського рахунку тощо.

  «Тобто, якщо виявиться, що виплати три роки тому призначили незаконно, то відповідати буде не той, хто їх призначив, а ви – доведеться все повернути. А для чиновників відповідальність взагалі не прописана. Як і за ті випадки, коли, навпаки, людині відмовили, хоча він мав повне право на бюджетну компенсацію », – пояснив економіст Юрій Гаврилечко.

  Незрозуміло також, якою буде процедура повернення «незаконно отриманих» грошей, особливо, якщо людині нема чим платити. Але ясно одне – люди будуть просто боятися перевірок і зайвий раз просити у держави допомоги не підуть.

  Нагадаємо, в листопаді поточного року субсидії в Україні отримували близько 3 млн домогосподарств, а середній розмір виплат склав майже 1,2 тис₴ Зараз 95% субсидіантів в Україні отримують виплати в готівковій формі.

  Хочете читати новини в іншому форматі?
  Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
  Підписатись можна ТУТ
  Додайте «Народну Правду» в свої обрані джерела ⟶ Google News підписатися

  Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2020/10/21/zmusyat-povernuty-groshi-chym-zagrozhuye-veryfikatsiya-subsydij/”

  Автор:
  Предыдущий материал

  Местные выборы в Украине 2020 - онлайн

  Следующий материал

  Віктор Євдокимов: «Чисте довкілля – це запорука економічного розвитку і зростання»

  Коментарии (0)