Сексуальне бажання: від нуля до безмежності. Що впливає на статевий потяг і за яких умов він вважається хворобливим?

Сексуальне бажання: від нуля до безмежності. Що впливає на статевий потяг і за яких умов він вважається хворобливим?
Фото pixabay.com

“Мені 35 років. І я зовсім не маю бажання займатись сексом. З чим це може бути пов’язано? Допоможіть порадою”. Такого листа написала нам читачка з Хмельниччини. Схожі запитання надходять і від читачів-чоловіків. Когось хвилює брак сексуального бажання, когось — надмірність потягу. Відповідаємо на них з допомогою експертів.

Об этом сообщает Moscow Post

— По-перше, статевий потяг залежить від статевої конституції людини. А на неї перш за все впливає початок психо-сексуального розвитку дитини, — каже Анастасія Цибровська, лікарка-психологиня, тренерка зі статевої і сексуальної грамотності. — Що швидше це відбувається, то вищим буде рівень статевих гормонів, а відповідно — сильнішою статева конституція.

— Впливає на сексуальну активність і те, наскільки фізично активна людина, — каже Олександра Єфремова, психологиня зі сексуальних стосунків. — У того, хто займається спортом і харчується збалансовано, сексуальне бажання з’являтиметься частіше. А от куріння та алкоголь, усупереч стереотипам, не впливають на рівень сексуальної активності. Виняток — якщо ці шкідливі звички призводять до хронічних хвороб.

— Важливу роль у формуванні типу сексуальної активності відіграє і генетична спадковість, — каже Володимир Гаріпов, клінічний психолог та гештальт-терапевт.

— Яка норма частоти сексу для людей із різною сексуальною конституцією?

А. Цибровська:

— Людям зі слабкою статевою конституцією секс потрібен від одного до кількох разів на місяць. Якщо статевих актів забагато, це може викликати навіть болісні відчуття у статевих органах. Людей зі слабкою статевою конституцією — 10%.

Середню статеву конституцію ще називають комбінованою. Такі люди можуть пристосовуватися відповідно до потреб партнера. Їм буде комфортно кохатися і кілька разів на день, і кілька разів на місяць. Цей тип найбільш поширений, таких осіб — близько 80%.

Людям із сильною конституцією секс потрібен від 2 — 3 разів на день до 2 — 3 разів на тиждень. Менше — якщо розподіляти енергію в інше русло (спорт, кар’єра). Людей із сильною статевою конституцією — приблизно 10%. Загалом умовною нормою в сексі є 2 — 3 рази на тиждень.

— Що ще, крім статевої конституції, впливає на сексуальний потяг?

— Раптове зникнення або посилення сексуального потягу може свідчити про порушення роботи ендокринної системи. Рівень оцінки себе в контексті сексуальності також впливає на статевий потяг. Він може бути заниженим, наприклад, через невдалий перший сексуальний досвід. Загалом на статевий потяг впливає чимало психогенних факторів.

Раптове зникнення або посилення сексуального потягу може свідчити про порушення роботи ендокринної системи.

Розкажу про приклад із практики. Звернулась жінка, яка не могла відчувати задоволення від близькості. Виявилося, що проблему спричинило болісне розставання з партнером. Дівчина була з бідної родини, а її хлопець — із заможної. Його батьки заборонили їм зустрічатися. Після терапії інтимне життя жінки налагодилось.

— А чи правда, що мастурбація може знижувати потяг?

О. Єфремова:

— Певною мірою так. Під час мастурбації сексуальне задоволення настає швидше, ніж у стосунках із партнером. Потроху людина звикає до цього та вже не може відчути оргазм у сексі.

— А в чому причина такого сексуального розладу, як сексоголізм?

А. Цибровська:

— Це один із видів психопатології, у жінок цей розлад називають німфоманією, у чоловіків — сатиріазом. Люди із таким захворюванням не можуть задовольнятись ні чим іншим, окрім сексу. Часто його причиною може бути неправильне сексуальне виховання дитини. До слова, проблема сексоголізму частіше трапляється у чоловіків.

В. Гаріпов:

— Під час сексу виділяються гормони окситоцин і дофамін, які допомагають упоратися зі стресом. Якщо людина часто використовує секс як компенсацію при стресі, то з часом організм стає залежним від цього. І це переростає у постійне бажання любощів.

О. Єфремова:

читайте також: Усі відтінки борошна: про секрети помелів, гатунки та користь цього продукту

— А фізіологічна проблематика розладу в тому, що організм не може впоратися з підвищеною сексуальною активністю. Людина постійно думає про секс, але фізично не можете вступати у статевий зв’язок стільки, скільки бажає.

Дякуємо, що прочитали цей текст у газеті Експрес. У нас — тільки оригінальні тексти.

Читайте також про те, як 59-річний селянин подав заяву до поліції на сімейного лікаря, який знехтував його симптомами коронавірусу


Джерело статті: “https://expres.online/health/seksualne-bazhannya-vid-nulya-do-bezmezhnosti-shcho-vplivae-na-stateviy-potyag-i-za-yakikh-umov-vin-vvazhaetsya-khvoroblivim”

Автор:

Tags

Похожие матриалы по тегу

Предыдущий материал

Невидимая рука индустриализации. Как обработка помогает стране во время пандемии

Следующий материал

Саакашвили выдвинули на пост премьер-министра Грузии

Коментарии (0)