США повинні готуватися до вторгнення Росії у Білорусь і почати з чотир

США повинні готуватися до вторгнення Росії у Білорусь і почати з чотир
США повинні готуватися до вторгнення Росії у Білорусь і почати з чотир

Вони стануть не зайвими, якщо в Білорусі повториться ‘український сценарій’

Об этом сообщает DEDAL

Великі держави-конкуренти США — Китай і Росія — йдуть врозріз з принципами і цінностями вільного світу. Китайська дуга тягнеться від Гонконгу і Південно-Китайського моря через кордон Гімалаїв з Індією і по Новому Шовковому шляху прямо в Європу. Тим часом Росія продовжує свій експансіонізм від Сирії, через Крим і Донбас до Лівії.

У цих великих регіонах Москва і Пекін ‘зневажають’ демократію і верховенство закону з кінцевим наміром дати відсіч американському впливу. Сьогодні новим театром змагання стає Білорусія. Вашингтону слід дати недвозначно зрозуміти, що російське втручання проти Демократичної волі білоруського народу не залишиться непоміченим.

Про це заявляють аналітики Інституту Гувера Рассел Берман і Кірон Скіннер у статті, що вийшла напередодні в The National Interest.

’Президенту США Дональду Трампу вдалося втриматися від нових воєн... Але агресивний крок Росії в Білорусії в таких же масштабах, які мали місце в Україні, — це зовсім інша справа. Вашингтон повинен терміново підкреслити, наскільки серйозними будуть наслідки, якщо Москва зробить авантюристичний невірний крок. Володимиру Путіну не слід думати, що він може зайняти Мінськ так само, як Леонід Брежнєв ‘окупував’ Прагу. Проте Вашингтону слід бути готовим діяти, якщо він спробує’, — переконані вони.

За словами експертів, подібний розвиток подій вимагатиме від США мобілізації на чотирьох рівнях:

  1. необхідно терміново розпочати інтенсивні дипломатичні консультації з усіма членами НАТО.
  2. закласти основу для призупинення дії основоположного акту НАТО-Росія 1997 року, який після закінчення Холодної війни був заснований на відсутності ворожих відносин з Москвою і очікуванні того, що вона внесе свій внесок у європейську стабільність, демократію і мир.
  3. висловити чіткі запевнення в підтримці країнам Східного Європейського флангу-країнам Прибалтики, Вишеградській четвірці і т. д.
  4. чинити тиск на ‘стару Європу’, особливо на колишню прифронтову державу — Німеччину — з тим, щоб вона почала виконувати взяті на себе зобов’язання в регіоні.

Білорусія, констатують автори, — частина європейського театру. Республіка також є частиною всеосяжного глобального змагання. Слабкість Вашингтона в північно-східній Європі спокусить його супротивників у Східній Азії. Тому необхідно планувати найгірші сценарії: за звичайним наступом Росії в Білорусії може послідувати наступ Китаю на Гонконг або навіть на Тайвань.

’Запобігання таких катастрофічних подій вимагатиме, щоб Вашингтон чітко підкреслив свою прихильність існуючим альянсам, зміцнення їх і створення структури безпеки, адекватної сучасним вимогам’, — підсумовують аналітики.

Новини за темою: Жінка протестує: Як опозиціонерка Колесникова зникла у Білорусі і ‘з’явилася’ в Україні

Нагадаємо, раніше ЗМІ заявили про те, що Білорусь на тлі громадського хвилювання опинилася на крок ближче до поглиблення інтеграції з Росією. Зокрема, недавній візит прем’єр-міністра РФ Михайла Мішустіна на зустріч з Лукашенком до Мінська, очевидно, означав попереднє узгодження інтеграційних домовленостей з РФ і здачу тих чи інших промислових активів Москві.

До слова, сьогодні в інтерв’ю російським ЗМІ президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про готовність продовжувати інтеграційні процеси в рамках Союзної держави.


Джерело статті: “http://fromua.news/article/9964329/ssha-povinni-gotuvatisya-do-vtorgnennya-rosii-u-bilorusj-i-pochati-z-chotir/”

Автор:

Tags

Похожие матриалы по тегу

Предыдущий материал

"Повысить зарплаты за счет сокращения школ". Как власти хотят сэкономить на учителях

Следующий материал

В ООН объяснили, кто обязан обеспечивать Крым водой

Коментарии (0)