Вакцинація проти пневмококу стане обов’язковою для дітей у 2022 році. А пенсіонерів закликають щепитись проти цієї хвороби вже тепер

Вакцинація проти пневмококу стане обов’язковою для дітей у 2022 році. А пенсіонерів закликають щепитись проти цієї хвороби вже тепер
Фото depositphotos.com

До Національного календаря щеплень у 2022 році введуть вакцинацію проти пневмококової інфекції, яка вже давно обов’язкова в інших країнах. Таке щеплення робитимуть дітям тричі: у перший рік життя — два рази, у другий — ще раз.

Об этом сообщает Редакция news

— Пневмокок — це бактерія, підвид стрептококів (Streptococcus pneumonia). Пневмококова інфекція передається при прямому контакті людей повітряно-крапельним шляхом, — розповідає Наталія Тімко, експертка обласного департаменту охорони здоров’я з епідеміології. — Бактерія викликає запалення вуха, бронхів, легень, нирок, яєчок у хлопців (орхіти), мозку, підшкірно-жирової тканини.

— Небезпечні для дітей молодшого і людей похилого віку пневмонії, менінгіти, викликані пневмококом, — розповідає докторка медичних наук Оксана Виговська, професорка кафедри дитячих інфекційних хвороб НМУ імені О. О. Богомольця. — Найпоширенішою формою пневмококової інфекції серед дітей є гострі й хронічні бронхіти, синусити, гострий середній отит. Якщо рецидиви отиту трапляються багато разів, то це може призвести до зниження гостроти слуху, недочування, глухоти. А пневмококові пневмонії іноді стають причиною смерті.

— Чому це щеплення вирішили зробити обов’язковим?

Н. Тімко:

— Вакцинація проти пневмокока віддавна є у Національному календарі щеплень, але як рекомендована у певних випадках — наприклад, для пацієнтів з імуносупресивними хворобами.

Коли йдеться про рекомендоване щеплення, то вакцину пацієнт купує сам. У разі обов’язкової вакцинації — нею забезпечує держава. З вакцинуванням дітей проти пневмокока сформується прошарок, несприйнятливий до згаданого збудника. Значно зменшиться кількість випадків запалення вух, мигдаликів, бронхів, легень, а також менінгітів та інших хвороб, які викликає пневмокок.

— Чому лише у 2022 році вакцинація проти пневмококової інфекції стане обов’язковою для дітей?

— Країни замовляють вакцини у виробника за кілька років наперед, заздалегідь. Потрібно зробити запаси, аби препаратів вистачало на всіх дітей.

— Впродовж якого часу після вакцинації зберігається імунітет?

читайте також: Війна на Донбасі: бойовики зірвали перемир’я, одного військового поранено, двоє — загинули у сірій зоні

О. Виговська:

— Достатньо однієї дози вакцини, аби імунітет зберігався впродовж 3 — 5 років.

— Санітарний лікар про- понує людям похилого віку вакцинуватися проти пневмококової інфекції у зв’язку з поширенням COVID-19 вже тепер. Наскільки це безпечно?

Н. Тімко:

— Пацієнтам із хронічними хворобами серцево-судинної системи, легень, нирок, вух варто зробити щеплення для профілактики пневмококової інфекції. Якщо людина вакцинована проти пневмокока, ризик ускладнень COVID-19 зменшується.

О. Виговська:

— Без попереднього ПЛР-тесту робити таке щеплення — небезпечно. Додам, що вакцина для профілактики хвороб, викликаних бактерією пневмокока, вартує від 1000 до 2800 гривень.

Дякуємо, що прочитали цей текст у газеті Експрес. У нас — тільки оригінальні тексти.

Читайте також про те, яким може бути покоління, народжене від батьків, що зазнали чималого стресу в буремний 2020 рік


Джерело статті: “https://expres.online/health/vaktsinatsiya-proti-pnevmokoku-stane-obovyazkovoyu-dlya-ditey-u-2022-rotsi-a-pensioneriv-zaklikayut-shchepitis-proti-tsiei-khvorobi-vzhe-teper”

Автор:

Tags

Похожие матриалы по тегу

Предыдущий материал

Не выборами едиными живёт любимый город

Следующий материал

В России умер актер Борис Клюев

Коментарии (0)