Деякі обмеження карантину не відповідають Конституції - рішення КС

У п’ятницю, 28 серпня, Конституційний суд визнав деякі карантинні обмеження в Україні, введені через пандемію коронавірусу, незаконними.

Об этом сообщает Преступная Россия


Про це повідомляють на сайті Конституційного суду України (КСУ).


Зокрема, мова йде про постанову Кабміну №392. Також неконституційним КСУ назвав положення абзацу дев’ятого пункту другого розділу II "Прикінцеві положення" закону № 553.


У суді наголосили, що кожному, хто законно перебуває в Україні, гарантується свобода пересування. А це обмежують прийняті владою протиепідемічні заходи: заборона проведення масових заходів, роботи закладів громадського харчування, торгово-розважальних центрів, фітнес-центрів, готелів, хостелів, розважальних закладів.


Також порушує конституційне право громадян заборона на проведення закладами охорони здоров’я планових заходів щодо госпіталізації, обов’язкова самоізоляція громадян.


Закриття кордонів під час карантину, а також заборона на здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом в міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні суперечать праву громадян вільно пересуватися і залишати територію України.


У суді зазначили, що обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина можливо у випадках, визначених Конституцією України. Таке обмеження може встановлюватися виключно законом — актом, прийнятим тільки Верховною Радою.


Як повідомляв "Апостроф", Україна закриває державний кордон для іноземних громадян до кінця вересня. Це пов’язано з ускладненням ситуації з коронавірусом.


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/society/2020-08-28/nekotorye-ogranicheniya-karantina-ne-sootvetstvuyut-konstitucii--reshenie-ks/207854”

Автор:

Tags

Похожие матриалы по тегу

Предыдущий материал

Ответ Москвы на установленное настоящее имя участника преступления в Солсбери ожидаемый: «Доказательств нет»

Следующий материал

Бывшего нардепа Максима Микитася оставили под стражей

Коментарии (0)