Віцепрезидент НАНУ подав прем’єру пропозиції щодо підвищення ефективності академії 2021 року

Загородній (зліва) розповів главі уряду про важливість створення при президії НАН науково-технічної ради

Віцепрезидент Національної академії наук України Анатолій Загородній зустрівся із прем’єр-міністром Денисом Шмигалем і передав йому пропозиції наукового колективу НАНУ щодо плану роботи й бюджетного фінансування академії на 2021 рік, повідомляє пресслужба НАНУ.

Об этом сообщает RuGate

"Під час розмови було наголошено на необхідності покращення фінансування пріоритетних напрямів наукових досліджень, забезпечення установ академії науковим обладнанням, вжиття кардинальних заходів щодо ширшого залучення наукової молоді, у тому числі покращення умов оплати праці молодих науковців, а також подальшого розвитку Київського академічного університету", – ідеться в повідомленні.

Загородній розповів главі уряду про важливість створення при президії НАН науково-технічної ради – майданчику для зв’язку академії з органами державної влади та наукомісткими виробничими комплексами для того, щоб розвиток академічної освіти можна було практично впроваджувати у промисловості.

"Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час розмови з Анатолієм Загороднім зазначив, що поступ у розвитку України може бути досягнутий шляхом широкого використання досягнень науки, зокрема інноваційних розробок і технологій та суттєвим розширенням інноваційної складової діяльності НАН України. Зокрема, згідно із завданням, поставленим президентом України Володимиром Зеленським, українські науковці мають активно долучитися до вирішення проблем, пов’язаних з епідемією COVID-19 в Україні", – цитує позицію глави українського уряду пресслужба НАНУ.

Загородній поінформував Шмигаля про останні розробки українських учених, спрямовані на протидію пандемії коронавірусу, а також запросив прем’єра відвідати НАНУ, щоб особисто ознайомитися з останніми досягненнями.

Президент НАНУ Борис Патон помер 19 серпня 2020 року. Йому був 101 рік, із 1962-го Патон очолював Національну академію наук. Востаннє його переобрали президентом НАНУ 2015-го.

Патон не висував своєї кандидатури на пост президента на новий строк. У липні цього року він сказав, що голосуватиме за кандидатуру нинішнього віцепрезидента НАНУ Анатолія Загороднього.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/society/vitse-prezident-nanu-podav-prem-jeru-propozitsiji-shchodo-pidvishchennja-efektivnosti-akademiji-v-2021-rotsi-1515438.html”

Автор:
Предыдущий материал

Уволен харьковский судья

Следующий материал

Партія «Самопоміч» здрейфувала в «Голос»

Коментарии (0)