Від нас пішов великий Патон

Від нас пішов великий Патон


Борис Патон помер на 102-му році життя Видатний український вчений і багаторічний президент НАНУ Борис Патон помер у віці 101 року, повідомляє апарат РНБО. Зараз формують державну комісію з похорон.

Об этом сообщает FLBУ березні цього року Борис Патон залишив посаду президента Національної академії наук України, яку очолював з 1962 року. Цього року планувалися нові вибори президента НАНУ. Патон казав, що бачить своїм наступником віце-президента академії Анатолія Загороднього.


Патон закінчив КПІ ім. Ігоря Сікорського за фахом інженер-електрик, в 1953-му очолив Інститут електрозварювання імені Євгена Патона (названий на честь його батька). З 1962-го став президентом Національної академії наук України (спочатку — Академії наук Української РСР) і щоразу переобирався на посаді на безальтернативній основі.


Патон був найстаршим за віком і за терміном перебування на посаді президентом державної Академії наук в світі. Також він був єдиним главою державної Академії наук, який був її ровесником (день заснування Академії і день народження Патона збігаються — 27 листопада 1918 року). Він опублікував понад 1000 праць, в тому числі 20 монографій і понад 400 винаходів. Борис Патон був першим в історії Героєм України і найстаршим українським академіком, також був членом академій наук низки країн світу.


Джерело статті: “http://www.ukrpress.info/2020/08/19/pomer-paton/”

Автор:

Tags

Похожие матриалы по тегу

Предыдущий материал

Оппозиция хочет сменить Белоруссии ориентацию :: В мире

Следующий материал

Два года с «Парадной Буковецкаго». Одесская фотостудия стала культурным оазисом

Коментарии (0)