Зеленський про смерть Патона: Немає слів...

Зеленський назвав Патона (на фото) легендою

Президент України Володимир Зеленський 19 серпня в Telegram прокоментував смерть президента Національної академії наук України (НАНУ) Бориса Патона.

Об этом сообщает Moscow Post

"Металург, інженер, винахідник, науковець, викладач. Перший нагороджений званням Героя України. Академік. Геній. Легенда. Є багато слів, якими можна описати Бориса Євгеновича Патона. Однак немає таких слів, які повною мірою могли б розкрити масштаб його постаті. І масштаб тієї втрати, якої сьогодні зазнала наша країна", – написав він.

За словами глави держави, "пішов великий українець".

"Я щиро дякую долі за те, що в житті мені випала можливість особисто поспілкуватися з Борисом Євгеновичем. Це була грандіозна особистість. Важко писати про нього в минулому часі", – зазначив Зеленський.

Патон помер 19 серпня у віці 101 року. За даними Суспільного, у вченого зупинилося серце.

Патон народився 27 листопада 1918 року в родині професора Київського індустріального інституту Євгена Патона. Закінчив Київський політехнічний інститут за спеціальністю "інженер-електрик", захистив кандидатську і докторську дисертації. Автор понад тисячі наукових публікацій і понад 400 винаходів.

Із 1962 року Патон очолює Національну академію наук. Востаннє його переобрали президентом НАНУ 2015 року.

1998 року Патону дали звання Героя України за самовіддане служіння науці, визначні досягнення в галузі зварювання та спеціальної електрометалургії, які сприяли визнанню й утвердженню авторитету вітчизняної науки у світі.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/zelenskij-pro-smert-patona-nemaje-sliv-1514384.html”

Автор:
Предыдущий материал

Умер выдающийся украинский ученый Борис Патон

Следующий материал

От нас ушел великий украинец - Зеленский отреагировал на смерть Патона

Коментарии (0)