5 продуктів, які ВООЗ рекомендує для запобігання дефіциту заліза

Залізо – це вкрай важлива для росту та розвитку організму поживна речовина. Воно відповідає за транспортування кисню по тілу, синтез ДНК та метаболізм у м’язах, пише Жіночий світ з посиланням на ETimes.

Об этом сообщает DEDAL

Особливо важливе залізо для організму на стадії росту, тому питання дефіциту заліза у дітей та вагітних жінок стоїть у світі дуже гостро.

Дефіцит заліза може стати причиною анемії, тобто значної нестачі гемоглобіну. За даними ВООЗ на залізодефіцитну анемію у світі страждають 30% дорослих, 40% вагітних жінок та 42% дітей. Поширеними симптомами анемії є відчуття втоми, пришвидшене серцебиття, задишка і головний біль, проблеми з концентрацією, блідість обличчя, запаморочення та судоми.

Для боротьби з дефіцитом заліза ВООЗ рекомендує збільшити споживання таких продуктів:

Птиця та риба. Курятина, лосось та тунець дуже багаті на залізо. Вживайте один з цих продуктів принаймні 2-3 рази на тиждень, щоб запобігти дефіциту заліза.

Яйця. Яйця містять багато білка, заліза та вітамінів. Середнє яйце, що важить близько 100 г, забезпечить вам 1,2 г заліза.

Бобові. Якщо ви вегетаріанець чи веган, основним джерелом заліза для вас може стати сочевиця. Одна чашка сочевиці містить приблизно 6,6 мг заліза.

Листова зелень. Шпинат – це один з найпоширеніших і найпопулярніших в світі овочів. В той же час, це одне з найдоступніших джерел заліза. У 100 грамах шпинату міститься близько 2,7 мг заліза.

Горіхи та насіння. Крім важливих для здоров’я жирних кислот омега-3, горіхи також містять залізо. 100 г горіхів можуть вам забезпечити в середньому 2,6 мг заліза.

Також для збільшення засвоєння заліза ВООЗ рекомендує споживати більше продуктів, багатих на вітамін С, таких як цитрусові.Джерело статті: “http://povin.com.ua/304615-11-08.html”

Автор:

Tags

Похожие матриалы по тегу

Предыдущий материал

Эстрадной певицу нашли с пробитой головой: женщина в коме в крайне тяжелом состоянии

Следующий материал

У центрі Бреста почалися зіткнення протестувальників з силовиками

Коментарии (0)