НАШІ ГРОШІ – АМКУ вчетверте(!) змінив практику щодо «досвідної заточки» УкравтодоруТендерна колегія Антимонопольного комітету України відхилила три скарги ТОВ «Енергетично-дорожнє будівництво» на умови тендерної документації Служби автомобільних доріг у Житомирській області у трьох торгах загальною очікуваною вартістю 883,23 мільйонів гривень. Про це повідомляється у системі «Прозоро».

Об этом сообщает Устинов троллит


Мова йде про торги на капітальний ремонт трьох ділянок автомобільної дороги державного значення Н-03 Житомир – Чернівці, який був оголошений Житомирською САД у червні 2020 року.


У всіх трьох закупівлях скаргу на умови тендерної документації подала компанія «Енергетично-дорожнє будівництво», яка прохала тендерну колегію Антимонопольного комітету зобов’язати замовника виключити дискримінаційні умови. Зокрема, фірма оскаржувала «досвідну заточку», якою Укравтодор звужує коло потенційних учасників закупівель, чим дозволяє забирати всі великі підряди лише невеликій кількості підприємств. У скарзі компанія зазначила, що замовник вимагає учасників надати документальне підтвердження аналогічного досвіду виконання робіт за предметом договору. При чому, зазвичай, аналогічні договори вимагається надати по ремонтам на дорогах державного значення І, ІІ чи ІІІ категорії, протягом останніх трьох років, в обсязі не менше ніж 100 % від об’ємів основних робіт в натуральних величинах. А от у цих трьох тендерах Житомирська САД до всього ще й виключила можливість учасників надавати у якості аналогічного договору, контракти на надання послуг з поточного середнього ремонту, а залишила тільки капітальний ремонт/ будівництво/ реконструкцію.


Фірма зазначила, що такі ремонти виконуються за аналогічною технологією,


та ще за на підставі основним нормативним документом з контролю якості в дорожній сфері, який нічим не відрізняється від виконання будівництва, реконструкції чи капітального ремонту. Крім того, скаржник зазначає, що замовник звузив поняття «основних видів робіт», і змушує учасників підтвердити певний обсяг досвіду у влаштування шару основи з щебенево-піщаної суміші, саме обробленої цементом. За словами скаржника, технологія покладання щебенево-піщаної суміші, обробленої цементом, нічим не відрізняється від, до прикладу, влаштуванню шарів дорожнього одягу з використанням суміші фрезерованої, обробленої в’яжучим цементом. За словами скаржника, таке звуження поняття «аналогічний досвід» є дискримінаційними, і суперечать закону «Про публічні закупівлі».


Але, згідно рішення колегії АМКУ, фірма не довела, яким чином наведена вище умова документації порушує її права та законні інтереси. Тож у всіх трьох випадках скарги відхилили.


Антимонопольний комітет України вже вчетверте за останні місяці змінює свою практику щодо «досвідної дискримінації Укравтодору». З початку 2020 року, коли обласні Служби автодоріг, за вказівкою Укравтодору, почали вписувати дискримінаційну вимогу щодо досвіду у документацію, АМКУ зобов’язувала замовників виключити вимогу у такій редакції. Але у травні, колегія повністю змінила практику на протилежну, і перестала ухвалювати аналогічні скарги. Тож компанії звертались до АМКУ за дотриманням своїх прав – безрезультатно. Але після звільнення голови АМКУ Юрія Терентьєва, тендерна колегія різко змінила практику, і знову почала викидати досвідні заточку Укравтодору. А тепер знову повернулась до практики Терентьєва. Рішення було прийнято колегією у складі Буроменська (голова), Копайгора і Чередніченко.


Джерело статті: “http://nashigroshi.org/2020/08/06/amku-vchetverte-zminyv-praktyku-shchodo-dosvidnoi-zatochky-ukravtodoru/”

Автор:
Предыдущий материал

Под Запорожьем разоблачили группу живодеров, которые издевались над животными, убивали, и снимали порно с их участием (ФОТО)

Следующий материал

Стала известна зарплата председателей фракций и групп в Раде

Коментарии (0)