Частина українців, які приїхали до Естонії на заробітки, порушили карантин. На них відкрили справу і хочуть вислати з країни

Частина українців, які приїхали до Естонії на заробітки, порушили карантин. На них відкрили справу і хочуть вислати з країни
Частина українців, які приїхали до Естонії на заробітки, порушили карантин. На них відкрили справу і хочуть вислати з країни

Частина українців порушили самоізоляцію і ходили на роботу (ілюстративне фото) (Фото: Anastasia Kuznichenkova via Unsplash)

Об этом сообщает Устав


Частина сезонних працівників з України, що прибули до Естонії 21 липня, порушила двотижневий карантин — стосовно них почали адміністративне провадження. Міністр закордонних справ країни закликав вислати порушників з країни. Також естонська поліція виявила, що деякі працівники живуть в нелюдських умовах.

Хронiки коронавірусу. Останні новини
підписатися
Надсилаємо щоденно о 08:00

21 липня через Києва до Таллінна прибув спеціальний чартерний рейс з 159 українськими сезонними працівниками. Їм зробили тести на коронавірус в Талліннському аеропорту, у трьох результат тесту був позитивним. Усі сезонні працівники після прибуття до Естонії мають проходити 14-денний карантин.

Як пише ERR, 30 липня поліція перевірила 71 будинок в Південній Естонії, де живуть трудові мігранти з України, — з’ясувалося, що з них 32 людини не дотримувалися двотижневого карантину і продовжували ходити на роботу, за грибами чи в інші місця.

Читайте також:
Джеймс Брук
Гроші трудових мігрантів — джерело економіки. Що змінив коронавірус?

Також під час рейду поліція виявила, що деякі естонські роботодавці селять іноземних робітників в нелюдських умовах. Естонське DELFI з посиланням на керівницю Ліунаського регіонального відділу Департаменту здоров’я Тійу Лухт пише, що один роботодавець виділив двом чоловікам одне ліжко без постільної білизни. Іншим сезонним працівникам надали житлоплощу без електрики та опалення, у ще одному випадку душова знаходилась занадто далеко від місця проживання працівників. Про всі випадки поінформують Інспекцію праці.

Міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу написав у Facebook, що українських робітників, які проігнорували карантин, треба вислати з країни і оштрафувати. Він вважає, що для того, щоб випадків ігнорування карантину не ставало все більше, держава повинна мати можливість контролювати дотримання правил і карати за їх порушення.

Читайте також:
Серед інфікованих коронавірусом робітників на фермі у Німеччині є українці
Читайте також:

Полювання на заробітчан. Як європейські країни змагаються за українців, і чому пощастить не всім

За даними Postimees, щодо порушників самоізоляції розпочато адміністративне провадження.

«Справу порушено для того, щоб визнати недійсною підставу українців, які не дотримуються карантину, перебувати в Естонії. Після того як підставу буде визнано недійсною, вони повинні будуть залишити Естонію», — заявив заступник гендиректора Департаменту поліції і прикордонної охорони Єгерт Бєлічєв.

Голова правління Сільськогосподарської-торгової палати Роомет Сірмус прокоментував інформацію про порушення прав українських заробітчан, заявивши, що не всі фермери — ідеальні роботодавці:

«...Ситуація надзвичайно суперечлива і складна в багатьох секторах бізнесу. Сільське господарство не є винятком. Звичайно, ми хочемо, щоб до всіх працівників нашого сектора ставилися дуже добре і відповідно до законів ЕР».

За його словами, поки палаті не відомі всі подробиці порушень, тому робити висновки зараз зарано.

Редактор: Ніна Григорська

Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/countries/ukrajinci-v-estoniji-glava-mzs-hoche-vislati-z-krajini-porushnikiv-karantinu-ostanni-novini-50104134.html”

Автор:

Tags

Похожие матриалы по тегу

Предыдущий материал

Новый начальник метро, обыски у таможенного брокера и рост числа безработных: Петербург 4 августа

Следующий материал

Выходные в Одессе: тонны краски, советский прикид, модерн, привидения и зомби-апокалипсис

Коментарии (0)