У НАБУ опублікували плівки, що мають відношення до корупційної змови Вовка і Холоднюка

У НАБУ опублікували плівки, що мають відношення до корупційної змови Вовка і Холоднюка
последние новости в Украине останні новини в Україні


У Національному антикорупційному бюро України (НАБУ) розслідують змову між головою Окружного адміністративного суду міста Києва (ОАСК) Павлом Вовком і головою Державної судової адміністрації України (ДСА) Зеновієм Холоднюком. Новими подробицями про розслідування поділилася пресслужба НАБУ в середу, 22 липня.

Об этом сообщает Russiangate

Повідомляється, що в період січня-лютого 2019 року Комісія з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя провела конкурс на посаду голови Державної судової адміністрації України. Голова ДСА через невідповідність вимог на дану посаду піти на конкурс не міг.

У НАБУ повідомили, що для "вирішення" цієї проблеми Холоднюк звернувся до Вовка з проханням перешкодити проведенню цього конкурсу. Таким чином, Холоднюк міг продовжувати залишатися на посаді голови ДСА.

Павло Вовк, як повідомили в НАБУ, приймає пропозицію Холоднюка в обмін на введення до складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України "своїх людей". Така схема знадобилася для того, щоб Вовк зміг пройти кваліфікаційне оцінювання.

У НАБУ зазначили, що з 16 членів ВККС за квотою ДСА призначаються двоє людей. Слідство зафіксувало переговори про призначення одного з членів ВККС за квотою ДСА.

Далі, 12 лютого 2019 року суддя ОАСК відкриває провадження у справі за позовом голови ДСА Зеновія Холодюка до Комісії з питань вищого корпусу державної служби щодо оскарження рішень і фактичного призупинення конкурсу з обрання нового голови Державної судової адміністрації України.

Холоднюк, у свою чергу, подає також позов про зобов’язання Комісії утриматися від проведення конкурсу. Однак Вовк пропонує Холоднюку почекати з ухваленням рішення до визначення переможця конкурсу, тобто до 15 лютого 2019 року. У зв’язку з цим 13 лютого 2019 року суддя ОАСК відмовляє в забезпеченні позову про призупинення конкурсу на посаду голови ДСА.

Розшифровку телефонної розмови голови ОАСК Вовка з головою ДСА Холоднюком можна прочитати на сайті НАБУ.

Нагадаємо, 17 липня журналіст Юрій Бутусов заявив, що Національне антикорупційне бюро України пред’явило підозру голові Окружного адміністративного суду Павлу Вовку, заступнику голови суду Євгену Аблову, п’яти іншим суддям, а також керівнику Державної судової адміністрації Зіновію Холоднюку. Бутусов зазначив, що судді не будуть затримані на місці, оскільки є спецсуб’єктами, але рішення про затримання може прийняти Антикорупційний суд. Також він повідомив, що 17 липня в Окружному адмінсуді та в судовій адміністрації йдуть обшуки.

Пізніше ASPI news повідомило, що НАБУ звинуватило главу ОАСК Павла Вовка у створенні злочинної організації з метою захоплення державної влади. Шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів, Вищою радою правосуддя та створення штучних перешкод у їх роботі Вовк прагнув впливати на політичні процеси в країні.

Пізніше Павло Вовк заявив, що ніяких підозр від правоохоронних органів він не отримував. Крім того, існуючий аудіокомпромат проти нього вважає фальсифікацією.Джерело статті: “https://aspi.com.ua/news/podii/u-nabu-opublikuvali-plivki-scho-mayut-vidnoshennya-do-korupciynoi-zmovi-vovka-i”

Автор:
Предыдущий материал

Водій під дією наркотиків вчинив ДТП у Львові

Следующий материал

Дисгармония отношений Пашинян-Путин: политические изменения в Армении становятся вопросом обеспечения безопасности

Коментарии (0)