Ексголові "Укравтодору" інкримінують хабарництво за продовження термінів ремонту автодоріг

Ексміністр транспорту Польщі Новак став в.о. голови "Укравтодору" в жовтні 2016-го, у вересні 2019 року подав у відставку

Спеціалізована антикорупційна прокуратура інкримінує колишньому в.о. голови Державного агентства автомобільних доріг України Славоміру Новаку отримання хабарів за продовження термінів ремонту автодоріг. Про це на брифінгу 20 липня повідомив в. о. керівника САП Максим Грищук, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

Об этом сообщает Преступная Россия

"Колишній в.о. керівника "Укравтодору" з використанням свого службового становища вживав заходів щодо отримання для себе і для третіх осіб неправомірної вигоди. Зараз він за наслідками цих епізодів затриманий у Польщі", – зазначив Грищук.

За його слова, один з епізодів стосувався будівництва доріг на території України.

"Коли українські компанії здійснювали будівництво, проте з тих чи інших причин не могли зробити це до кінця строків, в.о. керівника "Укравтодору" висловлював пропозицію: за певну винагороду він вирішував їхні проблеми щодо продовження договорів, уникнення сплати штрафних санкцій. Спосіб був специфічний – на території Польщі створювалося підприємство і за рахунок неправомірної вигоди ці кошти поповнювали статутний капітал цього підприємства. У такий спосіб отримували не тільки неправомірну вигоду, але й легалізували кошти", – повідомив Грищук.

Інший епізод, який розслідують правоохоронці, – створення Новаком підприємства на території Польщі спільно з однією з міжнародних компаній, що здійснюють будівництво доріг.

"Він пропонував свої послуги щодо сприяння і пропонував, що 50% статутного капіталу буде надано його людьми, а інші 50% надасть міжнародна організація. Після завершення своєї каденції на території України він планував очолити або увійти до наглядової ради цього підприємства", – розповів Грищук.

Сума тендерів, яку відпрацьовують у межах слідства, за словами директора НАБУ Артема Ситника, становить €270 млн.

20 липня в польському Гданську затримали колишнього в.о. голови "Укравтодору" Славоміра Новака і ще двох осіб за підозрою в корупційних злочинах. За версією слідства, діяльність організованої злочинної групи мала транскордонний характер.

Усіх трьох підозрюваних доправили у прокуратуру Варшави, де їм мають висунути обвинувачення. Агентство РАР зауважило, що Новаку висунули шість обвинувачень, вони стосуються періоду, коли він керував "Укравтодором".

Ексміністр транспорту Польщі Новак став в.о. голови "Укравтодору" в жовтні 2016-го. Тоді ж він набув українського громадянства. У вересні 2019 року Новак подав у відставку.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-eks-glavi-ukravtodoru-inkriminujut-habarnitstvo-za-prodovzhennja-terminiv-remontu-avtodorig-1510097.html”

Автор:
Предыдущий материал

Вдова убитого предпринимателя отреагировала на ситуацию вокруг Фургала

Следующий материал

Блогер Диденко показала своего нового избранника

Коментарии (0)